FMOD Studio 2.01.06

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja muzyki
Pobierz program

FMOD Studio to oprogramowanie, które pozwala na tworzenie udźwiękowienia w grach wideo i rozmaitych aplikacjach. Stosowane jest zarówno przez mniej, jak i bardziej doświadczonych użytkowników.

Narzędie zdecydowanie może przytłaczać liczbą opcji – w końcu mamy do czynienia z bardzo rozbudowanym narzędziem. Główne okno programu zajmuje wielościeżkowa oś czasu, czyli miejsce, w którym tworzymy swoje dzieła. Istotnym elementem interfejsu jest także specjalny ekran, pozwalający na szybki podgląd dźwięku.

Po kilkudziesięciu minutach użytkowania okazuje się jednak, że interfejs – pomimo natłoku różnych ekranów – jest bardzo przejrzysty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Pozwala to na bezproblemowe korzystanie z dostępnych narzędzi i bardzo łatwe przeprowadzanie rozmaitych operacji, takie jak tworzenie podstawowych i wielościeżkowych dźwięków czy konwertowanie utworów muzycznych. Program zawiera także wyszukiwarkę dźwięków, które możemy bezpośrednio umieścić na wielościeżkowej osi czasu lub najpierw zmodyfikować.

Należy odnotować, że przy wykorzystaniu FMOD Studio stworzono między innymi muzykę i dźwięki do wielu wysokobudżetowych gier wideo, takich jak np.: World of Warcraft, Guitar Hero, L.A. Noire i Crysis.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!