Nowe Android Studio: wygodniejsze programowanie i lepsze emulatory

Nowe Android Studio: wygodniejsze programowanie i lepsze emulatory

Nowe Android Studio: wygodniejsze programowanie i lepsze emulatory
Oskar Ziomek
28.03.2018 13:33

Programiści aplikacji na Androida mogą już korzystać z nowej wersji środowiska programistycznego Android Studio, teraz z numerem 3.1. W nowej wersji programu zmieniono sporo pod maską, by tworzenie nowych programów było wygodniejsze. Zmiany dotknęły także funkcje związane z testowaniem, które powinny ułatwić deweloperom między innymi sprawdzanie swoich aplikacji w emulatorach.

Wśród zmian znalazł się domyślnie aktywny kompilator D8 Dex zapewniający pliki mniejszego rozmiaru, nowe okno wynikowe, które podczas budowania aplikacji dostarczy teraz czytelniejsze komunikaty, opcja Quick Boot mająca umożliwiać przywrócenie stanu emulatora Androida w mniej niż 6 sekund oraz zaktualizowane możliwości samej emulacji, która od teraz uwzględniać może urządzenia z wycięciem w ekranie oraz aplikacje wykorzystujące tryb frameless.

What’s new in Android Studio 3.1

Zmiany nie przestają postępować także w zakresie samego programowania. Najnowsze Android Studio to zaktualizowana platforma IntelliJ, na której program bazuje, zmiany w kierunku języka Kotlin oraz edytowania kodu baz danych. Poza tym na warsztat wzięto także możliwości optymalizacji tworzonych aplikacji, oferując zaktualizowane narzędzia do śledzenia wykorzystania procesora oraz ruchu sieciowego. O wszystkich zmianach w tym zakresie przeczytać można w dzienniku.

Opisywana tu najnowsza stabilna wersja Android Studio jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu aplikacji. Do wyboru wersja dla systemu Windows oraz dla użytkowników macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)