F-Secure AntiVirus 2006 PL przez pół roku za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Na polskich stronach Microsoft poświęconych bezpieczeństwu dla użytkowników domowych, znaleźć można linki do szeregu programów antywirusowych oferowanych w ramach akcji Protect Your PC. Są to przygotowane dla użytkowników oprogramowania Microsoft, specjalne wersje produktów z wydłużonym (w stosunku do klasycznych wersji testowych) okresem subskrypcji definicji wirusów. Oprócz 12-miesięcznego eTrust EZ Antivirus (o którym informowaliśmy wielokrotnie), a także kilku produktów w wersjach 3-miesięcznych, jest jeszcze jedna ciekawa pozycja, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę.

F-Secure AntiVirus 2006 - bo o nim mowa - to program antywirusowy fińskiej firmy F-Secure, przeznaczony do zastosowań domowych. Jak każdy nowoczesny antywirus, wyposażony jest w rezydentny silnik skanujący w czasie rzeczywistym pliki i pocztę e-mail w poszukiwaniu nie tylko klasycznych wirusów i robaków ale także komponentów szpiegujących (spyware) oraz tzw. rootkitów. Program oferuje wykrywanie znanych wirusów na podstawie codziennie aktualizuwanych sygnatur, a także nowych, nieznanych jeszcze wirusów na podstawie analizy heurystycznej. Baza sygnatur wirusów aktualizowana jest automatycznie i w sposób niewidoczny dla użytkownika, przy minimalnym obciążeniu sieci. Definicje są podpisane cyfrowo co zapewnia ich autentyczność.

W odróżnieniu od eTrust EZ AntiVirus, program jest co prawda oferowany za darmo co prawda "tylko" z 6-miesięczną subksrypcją definicji wirusów, jednak w odróżnieniu od programu firmy CA, oferuje polskojęzyczny interfejs.

6-miesięczną wersję F-Secure EZ AntiVirus 2006 udostępniamy w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

Za informację dziękujemy czytelnikowi vortalu - Szahinowi!

© dobreprogramy
s