F‑Secure Radar z ważnym wyróżnieniem. Skaner zdobył nagrodę "Security Solutions 2019"

F-Secure Radar z ważnym wyróżnieniem. Skaner zdobył nagrodę "Security Solutions 2019"
Redakcja

21.03.2019 19:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

F-Secure, firma znana z oferty oprogramowania związanego z bezpieczeństwem komputerowym została wyróżniona istotną nagrodą. Skaner antywirusowy F-Secure Radar został doceniony przez firmę Techconsult, zdobywając wyróżnienie.

Firma F-Secure otrzymała wyróżnienie „Professional User Rating: Security Solutions 2019 (PUR-S)” w kategorii zarządzania podatnościami (ang. Vulnerability Management), przyznawane przez niemiecką firmę badawczo-analityczną Techconsult. Nagrodzono nim skaner systemów informatycznych F-Secure Radar, który wyszukuje i zarządza zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi lukami w zabezpieczeniach.

Zestawienie oparto na badaniu ankietowym przeprowadzonym przez Techconsult wśród ponad 2000 firm. Analizowane były rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT oferowane przez ok. 160 dostawców działających na rynku niemieckim. Oceniono je w 14 kategoriach i według ponad 60 kryteriów.

Obraz

– F-Secure Radar znalazł się na drugim miejscu w kategorii funkcjonalności rozwiązania i lojalności względem producenta oraz na trzeciej pozycji, jeśli chodzi o przystępność dla użytkownika i lojalność wobec produktu – mówi Marco Becket, analityk rynku IT w Techconsult.

F-Secure Radar automatycznie identyfikuje podatności i określa ich ryzyko biznesowe. Wykorzystuje połączenie wiedzy pentesterów z możliwościami sztucznej inteligencji. Umożliwia to szybkie i płynne zarządzanie lukami w zabezpieczeniach procesów biznesowych, aplikacji, systemów czy oprogramowania.

– Większość rozwiązań z zakresu zarządzania podatnościami ogranicza się do wewnętrznej sieci użytkownika. F-Secure Radar pozwala organizacjom identyfikować i kontrolować luki w zabezpieczeniach sieci lokalnej, ale także oceniać bezpieczeństwo systemów zewnętrznych. Pomaga również w określeniu priorytetu konkretnej podatności w kontekście rzeczywistego zagrożenia biznesowego. Potencjalnie niegroźna luka w ważnym serwerze otrzyma wyższy priorytet niż bardziej niebezpieczna podatność dotycząca nieużywanego laptopa – wskazuje Teemu Myllykangas, dyrektor ds. rozwiązania Radar w F-Secure.

Wyróżnienie Techconsult to kolejne w tym roku, po dwóch nagrodach AV-TEST, uznanie rozwiązań F-Secure z zakresu cyberbezpieczeństwa firm i użytkowników końcowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)