r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fedora 13 Alpha

Strona główna Aktualności

Ukazała się pierwsza wersja alpha popularnej dystrybucji Fedora 13. Nosi ona nazwę kodową Goddard.

Aktualne wydanie jest we wczesnej fazie rozwoju i jak zapowiadają twórcy może działać niestabilnie oraz zawierać błędy, ale już na tym etapie użytkownicy zapoznać się mogą z nowymi rozwiązaniami, jakie trafią w ich ręce wraz z oficjalną premierą. Wśród nich znajduje się funkcja automatycznej instalacji pakietów językowych i sterowników dla drukarki po podłączeniu jej do portu USB, zmodyfikowany interfejs użytkownika, usprawnione narzędzie do zarządzania kolorami dla monitorów, drukarek i skanerów, a także eksperymentalna wersja sterownika Nouveau z wstępnym wsparciem 3D dla układów nVidia. Wprowadzono także poprawki w narzędziu RPM (integracja RPM 4.8 Beta 1), które wykazuje większą wydajność i inteligentniejszy mechanizm obsługi pętli zależności pakietów. Fedora 13 wnosi wsparcie dla tzw. podwójnego trybu kamery oraz aktualizacje w obrębie jądra systemowego (2.6.32), środowiska graficznego KDE (4.4) i popularnej przeglądarki Firefox (3.6.1).

Fedora 13 Alpha dostępna jest do pobrania z mirrorów. Pełną listę zmian i nowości znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.