r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FileSonic trzęsie portkami, Fileserve panikuje, Rapidshare jest pewny swego

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Po aresztowaniu kierownictwa MegaUpload i zamknięciu serwisu, inne firmy o podobnym profilu działalności są wyraźnie zaniepokojone. Filesonic przestraszył się nie na żarty i… postanowił uciekać z kraju.

W nocy naszego czasu FileSonic ogłosił zmianę profilu działalności — wyłączono możliwość udostępniania plików innym użytkownikom, oraz zakończono program partnerski, który pozwalał zarabiać osobom umieszczającym w serwisie popularne pliki (a łatwo domyślić się jakie pliki cieszyły się największą liczbą pobrań). W efekcie FileSonic przeobraził się w kiepskiego Dropboksa, i to bez pomocy amerykańskich władz czy organizacji antypirackich. Z powodzeniem można uznać, że pokazowe aresztowania szefów MegaUpload są skuteczniejsze w walce z piractwem, niż wszystkie prawa i ustawy. Zapewne zarządy pozostałych serwisów z możliwością udostępniania plików obgryzają właśnie paznokcie i zastanawiają się co ze sobą zrobić.

Według TheRegister firmy prowadzące podobne serwisy — Rapidshare i MediaFire — nie widzą potrzeby zmian. Oni czują się bezpieczni, ale już Fileserve nie jest tak pewny siebie i dziś również wyłaczył program lojalnościowy, który pozwalał udostępniającym zarabiać na dawaniu linków do swoich plików „przyjaciołom i rodzinie”. Ponadto Fileserve zablokował płatne konta użytkownikom, którzy udostępniali pirackie pliki. Jeśli serwisy, które zablokowały programy lojalnościowe i pozamykały konta, będą próbowały wrócić na rynek, mogą mieć spore problemy z odzyskaniem zaufania.

r   e   k   l   a   m   a

Tymczasem zarząd MegaUpload walczy o swoje, choć proces pewnie zajmie dobrych kilka lat. W Nowej Zelandii Dotcom stara się o zwolnienie za kaucją, na razie bezskutecznie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.