Finalny Expression Encoder do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił do pobrania finalną wersję aplikacji Expression Encoder (wcześniej w programie beta znanej jako Expression Media Encoder). Oprogramowanie to stanowi uzupełnienie funkcjonalności obecnego już na rynku od maja Expression Media i pozwala na przetwarzanie i rekodowanie zawartości multimedialnej do formatu VC-1 (WMV9).

Główną domeną Expression Encoder jest dostosowywanie plików wideo do potrzeb Internetu i urządzeń przenośnych. Program oprócz tradycyjnej wersji z interfejsem graficznym posiada także wersję uruchamianą z wiersza poleceń. Pełna lista funkcji, jakie oferuje Expression Encoder dostępna jest na jego stronie domowej, ale śmiało można przyznać, że możliwości Encodera są naprawdę rozbudowane. W skrócie Encoder zapewnia natywną obsługę źródeł w formatach AVI, WMV, WMA, MOV (QuickTime) i MPEG, współpracuje z zainstalowanymi w systemie kodekami do pozostałych formatów, optymalizuje jakość materiałów wideo pod streaming i koduje je do formatu VC-1 opakowanego w plik WMV. Warto też podkreślić fakt, że w pełni wspiera on nową technologię Silverlight.

Expression Encoder można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów, a następnie albo używać przez 60 dni w formie wersji testowej, albo wpisać klucz otrzymany podczas zakupu aplikacji Expression Media.

© dobreprogramy

Komentarze