r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 7 będzie zużywał mniej pamięci

Strona główna Aktualności

...i będzie dużo szybszy. Tak zachwala przyszłe wydanie swojej przeglądarki Mozilla.

Programiści Mozilli ciężko pracują nad zmniejszeniem zużycia pamięci Firefoksa 7. Jest to jeden z poważniejszych problemów, na które narzekają użytkownicy przeglądarki, co pokazały między innymi nasze testy. Mozilla ograniczyła już zużycie pamięci w testowej wersji Firefoksa 7 udostępnionej w kanale deweloperskim Aurora. Teraz ogłasza kolejny sukces. Jak czytamy na blogu fundacji, Firefox 7 zużywa średnio od 20 do 30% mniej pamięci niż obecna stabilna wersja przeglądarki. Udało się również przyśpieszyć działanie Firefoksa, a także poprawiono jego stabilność.

Mozilla przyznaje, że Firefox ma reputację żarłoka pamięci, ale fundacja robi wszystko, aby wkrótce zmienić ten stan rzeczy. W ramach projektu MemoryShrink trwają prace mające na celu ograniczenie zużycia pamięci przez przeglądarkę. Firefox 7 będzie pierwszym wydaniem programu Mozilli, w którym wprowadzone zostaną rozwiązania opracowane dzięki MemoryShrink. Przypomnijmy, że w tym wydaniu przeglądarki pojawi się również implementacja nowego API - Azure. Za jego pomocą Firefox 7 będzie lepiej renderować grafikę 2D.

r   e   k   l   a   m   a

Firefoksa Aurora 7 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Wersja testowa może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.