r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox Quantum Developer Edition 57.0b3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox Developer Edition to specjalna wersja przeglądarki Firefox przygotowana z myślą o programistach i twórcach stron internetowych. Pozwala na to samo, co wersja standardowa, a dodatkowo zawiera rozszerzone narzędzia przydatne w tworzeniu aplikacji internetowych i tych przeznaczonych do pracy na wielu urządzeniach z poziomu przeglądarki internetowej.

Galeria programu

Program od standardowej wersji ognistego liska odróżnia się przede wszystkim ciemnym, nieco zmodyfikowanym interfejsem. Znaleźć na nim można przyciski, które umożliwiają natychmiastowy dostęp do wszystkich narzędzi deweloperskich. Wśród nich znajduje się inspektor drzewa DOM pozwalający na edycję kodu HTML i styli CSS, konsola pozwalająca dowiedzieć się o wszelkich programach na stronie internetowej, a także specjalny debugger do sprawdzania poprawności działania kodu JavaScript. Programista może ponadto skorzystać z dedykowanego edytora stylów CSS, monitora sieciowego i narzędzia pozwalającego na sprawdzanie wydajności kodu poprzez rejestrowanie wywołań funkcji JavaScript.

Narzędzia programistyczne pozwalają na podgląd trybu responsywnego, dostępny jest również próbnik koloru, dzięki któremu można poznać wartość koloru danego piksela na ekranie. Przeglądarka zawiera ponadto brudnopis, w którym można wpisywać kod JavaScript, a następnie testować jego działanie. Istotną zaletą jest moduł Firefox WebIDE pozwalający na tworzenie całych aplikacji, a następnie testowanie ich w symulatorze, na zewnętrznym urządzeniu, Chrome Desktop lub Safari dla iOS. Przeglądarka może zostać również połączona z Firefoksem dla platformy Android, w celu testowania i przygotowania aplikacji dla tego systemu.

Wersja Developer Edition bazuje na wydaniach z kanału Aurora, jest więc nowsza niż oficjalne wydanie stabilne i zawiera nowości, na które zwykli użytkownicy muszą jeszcze poczekać. Okupione jest to nieco niższą stabilnością działania – ta edycja może czasami powodować problemy i osoby z niej korzystające powinny być tego świadome. Może być ona instalowana obok zwykłego Firefoksa i nie wpływa na jego działanie. Poza tym zachowuje się jak zwykła wersja: można w niej przeglądać strony, używać komunikatorów, instalować dodatki, a także zmieniać zaawansowane ustawienia.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox Quantum: Quantum CSS, interfejs Photon i duże przyspieszenie

112
OPROGRAMOWANIE 26.09.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Firefox Developer Edition to wariant przeglądarki przeznaczony dla webdeweloperów. Mozilla właśnie ogłosiła wydanie nowej wersji programu, która przynosi ogromne zmiany: w wersji 57 korzystać można już z implementacji mechanizmu obsługi CSS Quantum oraz nowego interfejsu Photon. Równocześnie zawitały one także w kanale beta. Według danych opublikowanych przez Mozillę, nowy deweloperski Firefox w benchmarku Speedometer osiągnął dwukrotnie lepszy wynik niż Firefox 52. Quantum CSS Nowy system obsługi kaskadowych arkuszy stylów, Quantum CSS można było dotąd testować w kanale Nightly. Quantum…

Mozilla niebezpiecznie eksperymentuje z fundamentem Firefoksa – rozszerzeniami

90
OPROGRAMOWANIE 08.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Lwią część swojej popularności Firefox zawdzięcza bez wątpienia ogromnej bazie rozszerzeń. Mimo że dominujący Chrome popularyzuje koncepcję przeglądarek odchudzonej o wszystkie zbędne funkcje, to użytkownicy i tak tworzą z nich wszechstronne internetowe kombajny, a obsługa rozszerzeń stanowi w tej kategorii o bycie lub niebycie. W Firefoksie, który dla mnóstwa wieloletnich użytkowników stanowi synonim rozszerzeń, nadchodzą w tej w kwestii zmiany. Gruntownie przebudowane zostanie wkrótce mechanizm zarządzania rozszerzeniami. Można go testować już dziś – nowa strona z rozszerzeniami trafiła…

Recenzje użytkowników

wydajność, szybkość, stabilność, design, ochrona prywatności
brak znaczących
ocena użytkownika

Naprawdę długo korzystam z Chrome'a, można liczyć w latach i przesiadka (póki co "na testa") na nowego Firefoxa Quantum jest dużym zaskoczeniem. Zauważalnie szybciej ładuje strony, oczywiście w porównaniu do Chrome, który jest bez wątpienia liderem wśród przeglądarek. Nowy Firefox jest ładny, nie przesycony śmieciami na siłę. Teoretycznie dba o prywatność, ochronę danych, na co od zawsze w sumie Firefox naciska. Miłe zaskoczenie, oby nie było regresu do wersji stabilnej. Póki co nie zauważyłem żadnych wad. Polecam chociaż przetestować.

19.10.2017 02:37 | Recenzja do wersji 57.0b3
Wydajność ,szybkość ,stabilność ,ochrona przed śledzeniem w oknach prywatnych ,bezpieczeństwo ,w miarę dobra ochrona prywatności
Komunikator Hello jako funkcja (więcej o Hello w receznzji ) , i inne mało znaczące drobiazgowe wady o których więcej w recenzji
ocena użytkownika

Przeglądarka producenta Mozilli Firefox Developer Edition 44.0a2 to przeglądarka którą cechuje :Szybkość ,Stabilność i co najważniejsze wydajność co oznacza to że wersja Developer jest wersją wydajną ,dość stabilną i co według mnie jest rzeczą najważniejszą z najważniejszych ta przeglądarka w tejże wersji jest super szybka dlatago że szybkość wersji Developer to od samego początku istnienia tej wersji to najwyższy priorytet dla Mozilli .
Przeglądarka Mozilli Firefox Developer Edition ma swoje olbrzymie zatety które od zawsze są zaletami na najwyższym poziomie praktycznymi jak i także yeoretycznymi a do nich należą :
- Ochrona przed śledzeniem w oknach prywatnych .
- Bezpieczeństwo .
-Najwyższa konfigurywalność czyli oznacza to że Firefox Developer Edition w wersji 44 jest bardzo wysoce konfiguracyjną przeglądarką .
- Setki dodatków rozszerzeń zwiększających prywatność użytkownika .
-Setki rozszerzeń mocno zwiększjących anonimowość użytkownika .
-Możliwość ustawienia dwóch lub więcej stron startowych odzielając każdą z nich jedną spacją oraz pionową kreską .
- Dostępność blokerów reklam takich jak: Adblock Plus ,Ublock ,Ublock Origin ,Adguard ,Adblock Plus Pop-up Addon ,i tym podobnych rozszerzeń blokujących nachalne reklamy i wyskakujące okienka oraz spyware i malware a także badware .
- dziesiątki rozszerzeń zwiększających możliwość pobierania :programów ,filmów ,muzyki ,wideoklipów ,plików PDF itp ,domumentów .
- Przycisk ,,Udostępnij tę stronę '' który niestety działa tylko w trybie zwykłym -nie działa natomiat w trybie prywatnym a dzięki któremu możemy udostępniać linki ,strony i treści czyli :(programy muzykę ,zdjęcia ,grafiki ,filmy ,gry ,dokumenty itp )w portalach społecznościowych takich jak: Diaspora ,facebook ,twitter ,itp .
- oraz wiele wiele innych zalet których nie w sposób tutaj w tej mej recenzji mi wymienić .
Przeglądarka Mozilli Firefox Developer Edition 44 ma także swoje wady (których i tak jest zdecydowanie bardzo mało wręcz znikoma ilość .) a do najważniejszych z nich należą :
-Komunikator Hello który jest funkcją wersji Developer a mym zdaniem powinienen być osobnym projektem i osobnym programem Mozilli dlatego że przeglądarka powinnna być przeglądarką a nie także platformą komunikacji i dlatego też uważam osobiście komunkator Hello za zbędną niepotrzebną funkcję tej przeglądarki .
- Przycisk ,,Udostępnij tę stronę '' który niestety nie działa w trybie prywatnym i jest to olbrzymią wadą tej fantastycznej funkcji i dużej zalety o której więcej napisałem w wymienionych zaletach .
-powolne działanie Map Google w trybie widoku Satelitarnego z aktywną opcją 3D
- inne najmniej znaczące i najmniej szczegulne a także najmniej ważne drobiazgowe wady których nie w sposób tutaj w tej mej recenzji mi wymienić .
Podsumowując :
Szczerze polecam przeglądarkę Firefox Developer Edition 44.0a2 mimo przeolbrzymiej ilości zalet szybkości wydajności oraz stabilności a także znikomej ilości drobiazgowych najmniejważnych wad dlatego że ta przeglądarka jest naprawdę fantastyczną bardzo szybką choć w wersji developerskiej przeglądarką którą naprawdę warto przetestować ,posiadać w swym systemie a także ocenić .

17.11.2015 16:17 | Recenzja do wersji 43.0a2
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
SzymonL   3 #24 12.11.2017 13:03

Nie róbcie ludzi w ciula bo na XP nie działa.

  #23 10.10.2017 15:15

Firefox w wersji 57, to najlepsza aktualnie przeglądarka. Wiele starych dodatków nie działa ale powstają nowe. Istotne w najnowszym Lisku oprócz super szybkości jest stabilność i wsparcie społeczności. Beta 6 działa bez zarzutu.

HnauHnakrapunt   5 #22 04.10.2017 16:00

Coraz bardziej skleja mi się Opera/Vivaldi z Firefoxem w tych wersjach Nightly/Developer. Jak to ostatnio żartowaliśmy ze znajomymi - "Lis w Operze". To tak od strony 'politury' oczywiście, nie od strony 'bebechów', ale jako korzystająca pewien czas z norweskich pomysłów poczułam się w Developerze dziwnie znajomo.

juta   18 #21 04.10.2017 09:19

@formek (niezalogowany): Zobacz w about:config czy przy general.useragent.locale jest pl. Jak nie to zmień wartość na pl i zrestartuj przeglądarkę.

guma77   10 #20 03.10.2017 19:50

jest ta wrsja na linux ?

  #19 29.09.2017 16:55

Pomimo zmiany na język polski przeglądarka ma dalej język angielski - dlaczego??????????

HARBETH   4 #18 28.09.2017 10:12

Zainstalowałem,po testowałem - jest bardzo dobrze,takie moje pierwsze wrażenie.Jednak zrobiło mi się smutno , gdy 70% moich dodatków nie działa,a szkoda. Będzie ich czekało ogrom pracy , by wszystko zaktualizować. Bo na tym polu do Opery lub Chroma będą mieli bardzo daleko.

  #17 13.06.2017 12:36

@joaS13: Po wejściu na facebooka ,nagle przeglądarka zaczyna pobierać 900 mb,a przy przewijaniu i 1 gb,dzieje się tak tylko na FB i to przy włączonym adblocku.

juta   18 #16 21.03.2017 08:03

Dodatkowo jest możliwość wybrania kolorystyki interfejsu, między ciemnym motywem a jasnym. Poza tym działa bezproblemowo.

Daniel_1982   9 #15 08.07.2016 13:21

@jurecki: Zainstaluj Firefox w wersji developerskiej i po problemie. Jest 64bitowa wersja i działa bardzo fajnie;)

Autor edytował komentarz w dniu: 17.11.2017 12:00
darek719   40 #14 30.10.2015 20:09

wygodne menu narzędzie developerskich!!!!!!!

juta   18 #13 02.08.2015 08:00

Działa szybko i jak na kanał Aurora bardzo stabilnie :) Jak na razie ;)

  #10 09.07.2015 09:07

Jedynym (jak na razie) mankamentem tej wersji jest jej prawie codzienna aktualizacja a nawet częściej...

jurecki   6 #9 22.06.2015 16:23

Pięknie śmiga 64bit,tylko nie można dodać motywu,czyżby miała wyłączność tylko na swój motyw? Bo Mozilli 64bit stabilnej chyba nigdy się nie doczekam.

Autor edytował komentarz.
  #8 04.05.2015 13:24

@joaS13: Bo to bardziej przeglądarka dla webmasterów/programistów.

joaS13   6 #7 11.04.2015 18:22

Potraktowaliście tą przeglądarkę, jakby była zupełnie nowym Firefox. I wówczas ją sobie zainstalowałam i okazało się, że to nic innego tylko Firefox Aurora, którego wersji portable czasem używam. Na szczęście ona ma oddzielny profil od stabilnego Firefox. Jej wadą jest to, że czasem po aktualizacji może się całkiem wyłożyć i wówczas będą problemy z jej uruchamianiem. Raz uruchomiłam jakieś narzędzie, które utworzyło nowy profil i skasowało wszystkie zakładki, oraz rozszerzenia. Nie wiadomo kiedy znowu się popsuje, ale na razie jest moją domyślną przeglądarką.

Autor edytował komentarz.
  #6 17.03.2015 22:39

@bartzz2k: chciałbym używać wersji na 64bity no ale cóż żadna z tych : developerska i 37.06 beta , jednak nie dla mnie. Mają wielkie problemy z zalogowaniem sie do jednego z banków. Natomiast firefox ESR czy też opera bezproblemowo się loguje. Mam wrażenie , czasy dobrych przeglądarek minęły, coraz większe dziadostwo.

dstawicki   3 #5 15.03.2015 00:36

Firefox Developer Edition to po prostu Firefox z dodatkami i ciemnym motywem. Jak dla mnie bezsensu. Oczywiście pobrałem, zainstalowałem i przez jakiś krótszy czas używałem ale niestety, nie potrafię się w niej odnaleźć. Takie "all in one" trochę mnie odpycha, a jeśli czegoś potrzebuję to właśnie sięgam po zewnętrzną usługę czy program. Ciężko jest się więc od tych nawyków odzwyczaić.

Najgorszym dla mnie posunięciem jest bazowanie na kanale Aurora. Jaki ma sens używanie wiecznie wadliwej przeglądarki? Na dodatek, skoro program celowany jest w developerów, to dlaczego mają "pracować" na czymś, co często może być niestabilne i nie działać poprawnie? Pewnie większość "geeków" cieszy to, że jako pierwsi mogą otrzymać eksperymentalne funkcje, ale istnieje grupa ludzi, która wolałaby działać na sprawdzonym oprogramowaniu. Takie moje zdanie ;)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.