Firefox Quantum Developer Edition 57.0b3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firefox Developer Edition to specjalna wersja przeglądarki Firefox przygotowana z myślą o programistach i twórcach stron internetowych. Pozwala na to samo, co wersja standardowa, a dodatkowo zawiera rozszerzone narzędzia przydatne w tworzeniu aplikacji internetowych i tych przeznaczonych do pracy na wielu urządzeniach z poziomu przeglądarki internetowej.

Program od standardowej wersji ognistego liska odróżnia się przede wszystkim ciemnym, nieco zmodyfikowanym interfejsem. Znaleźć na nim można przyciski, które umożliwiają natychmiastowy dostęp do wszystkich narzędzi deweloperskich. Wśród nich znajduje się inspektor drzewa DOM pozwalający na edycję kodu HTML i styli CSS, konsola pozwalająca dowiedzieć się o wszelkich programach na stronie internetowej, a także specjalny debugger do sprawdzania poprawności działania kodu JavaScript. Programista może ponadto skorzystać z dedykowanego edytora stylów CSS, monitora sieciowego i narzędzia pozwalającego na sprawdzanie wydajności kodu poprzez rejestrowanie wywołań funkcji JavaScript.

Narzędzia programistyczne pozwalają na podgląd trybu responsywnego, dostępny jest również próbnik koloru, dzięki któremu można poznać wartość koloru danego piksela na ekranie. Przeglądarka zawiera ponadto brudnopis, w którym można wpisywać kod JavaScript, a następnie testować jego działanie. Istotną zaletą jest moduł Firefox WebIDE pozwalający na tworzenie całych aplikacji, a następnie testowanie ich w symulatorze, na zewnętrznym urządzeniu, Chrome Desktop lub Safari dla iOS. Przeglądarka może zostać również połączona z Firefoksem dla platformy Android, w celu testowania i przygotowania aplikacji dla tego systemu.

Wersja Developer Edition bazuje na wydaniach z kanału Aurora, jest więc nowsza niż oficjalne wydanie stabilne i zawiera nowości, na które zwykli użytkownicy muszą jeszcze poczekać. Okupione jest to nieco niższą stabilnością działania – ta edycja może czasami powodować problemy i osoby z niej korzystające powinny być tego świadome. Może być ona instalowana obok zwykłego Firefoksa i nie wpływa na jego działanie. Poza tym zachowuje się jak zwykła wersja: można w niej przeglądać strony, używać komunikatorów, instalować dodatki, a także zmieniać zaawansowane ustawienia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wydajność, szybkość, stabilność, design, ochrona prywatności
brak znaczących
ocena użytkownika

Naprawdę długo korzystam z Chrome'a, można liczyć w latach i przesiadka (póki co "na testa") na nowego Firefoxa Quantum jest dużym zaskoczeniem. Zauważalnie szybciej ładuje strony, oczywiście w porównaniu do Chrome, który jest bez wątpienia liderem wśród przeglądarek. Nowy Firefox jest ładny, nie przesycony śmieciami na siłę. Teoretycznie dba o prywatność, ochronę danych, na co od zawsze w sumie Firefox naciska. Miłe zaskoczenie, oby nie było regresu do wersji stabilnej. Póki co nie zauważyłem żadnych wad. Polecam chociaż przetestować.

19.10.2017 02:37 | Recenzja do wersji 57.0b3
Wydajność ,szybkość ,stabilność ,ochrona przed śledzeniem w oknach prywatnych ,bezpieczeństwo ,w miarę dobra ochrona prywatności
Komunikator Hello jako funkcja (więcej o Hello w receznzji ) , i inne mało znaczące drobiazgowe wady o których więcej w recenzji
ocena użytkownika

Przeglądarka producenta Mozilli Firefox Developer Edition 44.0a2 to przeglądarka którą cechuje :Szybkość ,Stabilność i co najważniejsze wydajność co oznacza to że wersja Developer jest wersją wydajną ,dość stabilną i co według mnie jest rzeczą najważniejszą z najważniejszych ta przeglądarka w tejże wersji jest super szybka dlatago że szybkość wersji Developer to od samego początku istnienia tej wersji to najwyższy priorytet dla Mozilli .
Przeglądarka Mozilli Firefox Developer Edition ma swoje olbrzymie zatety które od zawsze są zaletami na najwyższym poziomie praktycznymi jak i także yeoretycznymi a do nich należą :
- Ochrona przed śledzeniem w oknach prywatnych .
- Bezpieczeństwo .
-Najwyższa konfigurywalność czyli oznacza to że Firefox Developer Edition w wersji 44 jest bardzo wysoce konfiguracyjną przeglądarką .
- Setki dodatków rozszerzeń zwiększających prywatność użytkownika .
-Setki rozszerzeń mocno zwiększjących anonimowość użytkownika .
-Możliwość ustawienia dwóch lub więcej stron startowych odzielając każdą z nich jedną spacją oraz pionową kreską .
- Dostępność blokerów reklam takich jak: Adblock Plus ,Ublock ,Ublock Origin ,Adguard ,Adblock Plus Pop-up Addon ,i tym podobnych rozszerzeń blokujących nachalne reklamy i wyskakujące okienka oraz spyware i malware a także badware .
- dziesiątki rozszerzeń zwiększających możliwość pobierania :programów ,filmów ,muzyki ,wideoklipów ,plików PDF itp ,domumentów .
- Przycisk ,,Udostępnij tę stronę '' który niestety działa tylko w trybie zwykłym -nie działa natomiat w trybie prywatnym a dzięki któremu możemy udostępniać linki ,strony i treści czyli :(programy muzykę ,zdjęcia ,grafiki ,filmy ,gry ,dokumenty itp )w portalach społecznościowych takich jak: Diaspora ,facebook ,twitter ,itp .
- oraz wiele wiele innych zalet których nie w sposób tutaj w tej mej recenzji mi wymienić .
Przeglądarka Mozilli Firefox Developer Edition 44 ma także swoje wady (których i tak jest zdecydowanie bardzo mało wręcz znikoma ilość .) a do najważniejszych z nich należą :
-Komunikator Hello który jest funkcją wersji Developer a mym zdaniem powinienen być osobnym projektem i osobnym programem Mozilli dlatego że przeglądarka powinnna być przeglądarką a nie także platformą komunikacji i dlatego też uważam osobiście komunkator Hello za zbędną niepotrzebną funkcję tej przeglądarki .
- Przycisk ,,Udostępnij tę stronę '' który niestety nie działa w trybie prywatnym i jest to olbrzymią wadą tej fantastycznej funkcji i dużej zalety o której więcej napisałem w wymienionych zaletach .
-powolne działanie Map Google w trybie widoku Satelitarnego z aktywną opcją 3D
- inne najmniej znaczące i najmniej szczegulne a także najmniej ważne drobiazgowe wady których nie w sposób tutaj w tej mej recenzji mi wymienić .
Podsumowując :
Szczerze polecam przeglądarkę Firefox Developer Edition 44.0a2 mimo przeolbrzymiej ilości zalet szybkości wydajności oraz stabilności a także znikomej ilości drobiazgowych najmniejważnych wad dlatego że ta przeglądarka jest naprawdę fantastyczną bardzo szybką choć w wersji developerskiej przeglądarką którą naprawdę warto przetestować ,posiadać w swym systemie a także ocenić .

17.11.2015 16:17 | Recenzja do wersji 43.0a2

Komentarze

0 nowych
juta   19 #28 26.08.2018 07:44

@Anonim (niezalogowany): To wersja deweloperska, choć u mnie i tak nie stwarzała zbytnio problemu.

  #27 28.01.2018 11:34

Zamula kompa.Nie instalujcie tego

cameleon06   8 #26 23.01.2018 02:38

Nie wiem jakim cudem i bez zgody użytkownika Microsoft wpakował mi Firefox Quantum? Teraz mam same wady w nim. Wirtualna Polska zanika , wolno otwiera strony.. A miał być niby szybszy, lepszy i ... cuda cudeńka a tymczasem gorszy niż poprzedni Firefox. To już dużo lepszy jest Baidu Browser . Szybszy i bez problemowy. Czy jest możliwość przywrócenia normalnej wersji Firefox-a ? Poza tym powinno być pytanie :" Czy użytkownik chce nową wersję Firefoxa ? " a nie ładować , czy ktoś chce czy nie chce.

HnauHnakrapunt   7 #25 15.12.2017 15:13

Po pewnym okresie pracy na tym programie stwierdzam, że ogólnie działa ok, ale, jak to przy testach, czasami zdarza się FD nawalać na drobnych rzeczach, typu połączenie z Pocketem czy pobieranie PDF. Nie są to wtopy kasujące dla mnie program, niemniej bywają upierdliwe.

SzymonL   4 #24 12.11.2017 13:03

Nie róbcie ludzi w ciula bo na XP nie działa.

  #23 10.10.2017 15:15

Firefox w wersji 57, to najlepsza aktualnie przeglądarka. Wiele starych dodatków nie działa ale powstają nowe. Istotne w najnowszym Lisku oprócz super szybkości jest stabilność i wsparcie społeczności. Beta 6 działa bez zarzutu.

HnauHnakrapunt   7 #22 04.10.2017 16:00

Coraz bardziej skleja mi się Opera/Vivaldi z Firefoxem w tych wersjach Nightly/Developer. Jak to ostatnio żartowaliśmy ze znajomymi - "Lis w Operze". To tak od strony 'politury' oczywiście, nie od strony 'bebechów', ale jako korzystająca pewien czas z norweskich pomysłów poczułam się w Developerze dziwnie znajomo.

juta   19 #21 04.10.2017 09:19

@formek (niezalogowany): Zobacz w about:config czy przy general.useragent.locale jest pl. Jak nie to zmień wartość na pl i zrestartuj przeglądarkę.

guma77   11 #20 03.10.2017 19:50

jest ta wrsja na linux ?

  #19 29.09.2017 16:55

Pomimo zmiany na język polski przeglądarka ma dalej język angielski - dlaczego??????????

HARBETH   4 #18 28.09.2017 10:12

Zainstalowałem,po testowałem - jest bardzo dobrze,takie moje pierwsze wrażenie.Jednak zrobiło mi się smutno , gdy 70% moich dodatków nie działa,a szkoda. Będzie ich czekało ogrom pracy , by wszystko zaktualizować. Bo na tym polu do Opery lub Chroma będą mieli bardzo daleko.

  #17 13.06.2017 12:36

@joaS13: Po wejściu na facebooka ,nagle przeglądarka zaczyna pobierać 900 mb,a przy przewijaniu i 1 gb,dzieje się tak tylko na FB i to przy włączonym adblocku.

juta   19 #16 21.03.2017 08:03

Dodatkowo jest możliwość wybrania kolorystyki interfejsu, między ciemnym motywem a jasnym. Poza tym działa bezproblemowo.

Daniel_1982   10 #15 08.07.2016 13:21

@jurecki: Zainstaluj Firefox w wersji developerskiej i po problemie. Jest 64bitowa wersja i działa bardzo fajnie;)

Autor edytował komentarz w dniu: 17.11.2017 12:00
darek719   42 #14 30.10.2015 20:09

wygodne menu narzędzie developerskich!!!!!!!

juta   19 #13 02.08.2015 08:00

Działa szybko i jak na kanał Aurora bardzo stabilnie :) Jak na razie ;)

  #10 09.07.2015 09:07

Jedynym (jak na razie) mankamentem tej wersji jest jej prawie codzienna aktualizacja a nawet częściej...

jurecki   7 #9 22.06.2015 16:23

Pięknie śmiga 64bit,tylko nie można dodać motywu,czyżby miała wyłączność tylko na swój motyw? Bo Mozilli 64bit stabilnej chyba nigdy się nie doczekam.

Autor edytował komentarz.