reklama

Firefox i Chrome do góry, Internet Explorer w dół

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarki Mozilla Firefox oraz Google Chrome umacniają swoją pozycję na polskim rynku przeglądarek internetowych.

W badaniu firmy Gemius, które obejmuje tydzień 19 V 2009 - 25 V 2009 przeglądarka Mozilla Firefox cieszy się udziałem w rynku na poziomie 46,8% (w tym wersja 3.x z udziałem w rynku 42%), co oznacza wzrost o 0,3 punkta procentowego. Następny w rankingu jest Microsoft Internet Explorer, który posiada 42,5% udziału w rynku, co oznacza spadek o 0,4 p.p. Warto przy tym zaznaczyć, że trend spadkowy dotyczy starszych wersji IE. Wersja ósma wydana w pierwszym kwartale tego roku zanotowała wzrost udziału w rynku, który teraz wynosi 1,6% (wzrost o 0,1 p.p.).

Stałą popularnością cieszy się natomiast przeglądarka Opera, której udział w rynku się nie zmienił i wynosi 8,3%. Wzrost o 0,1 p.p. odnotowała przeglądarka Google Chrome i jej udział obecnie wynosi 1,6%. Na piątym miejscu znalazła się przeglądarka Safari (0,4%).

Jak zwykle porównujemy wyniki opublikowane przez Ranking.pl ze statystykami naszego vortalu prowadzonymi przez Google Analytics. W maju, jak do tej pory, wśród czytelników dobrychprogramów dominuje przeglądarka Mozilla Firefox (52,99%), drugie miejsce przypadło przeglądarce Internet Explorer (28,78%). Na trzecim miejscu znalazła się Opera z udziałem na poziomie 14,03%. Pozostałe przeglądarki zajęły kolejne miejsca: Google Chrome (2,92%), SeaMonkey (0,59%) oraz Safari (0,42%).

Wymienione przeglądarki są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało