Druga młodość osi czasu w Windows 10: Chrome, Vivaldi i Firefox są już obsługiwane

Druga młodość osi czasu w Windows 10: Chrome, Vivaldi i Firefox są już obsługiwane

Druga młodość osi czasu w Windows 10: Chrome, Vivaldi i Firefox są już obsługiwane
Oskar Ziomek
16.07.2018 16:41

Widok zadań w Windowsie 10 może być od teraz jedną z chętniej wykorzystywanych funkcji w systemie. Mowa o osi czasu, która pojawiła się w Windowsie wraz z ostatnią dużą aktualizacją, i która pozwala synchronizować historię używanych aplikacji i odwiedzanych stron w Internecie pomiędzy kilkoma urządzeniami tego samego użytkownika. Niestety, w przypadku stron obsługiwana była dotąd tylko przeglądarka Edge, ale dzięki dodatkom właśnie się to zmienia – w Widoku zadań można teraz obsługiwać także Chrome'a, Firefoksa i Vivaldiego.

Wszystko to za sprawą niezależnego programisty, który niedawno wziął sprawę w swoje ręce i postanowił we własnym zakresie stworzyć dodatek do Chrome'a, który rozwiąże problem integracji przeglądarki z osią czasu Windowsa 10. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w ubiegłym tygodniu i wtedy programista wspominał jeszcze, że wiele elementów czeka dopiero na implementację.

Okazuje się jednak, że w praktyce na efekt końcowy nie trzeba było długo czekać. Prace zostały w wystarczającym stopniu zakończone, by w edycji beta rozszerzenie trafiło już do Chrome Web Store, a w konsekwencji stało się dostępne dla użytkowników Chrome'a i Vivaldiego. Co więcej, wydana została także wersja przeznaczona dla Firefoksa, a wszystkie pobrać już można za pośrednictwem naszego katalogu. Rozszerzeniom nadano nazwę Windows Timeline Support.

350249220336674753

Po zainstalowaniu dodatku konieczne jest zalogowanie się w nim swoimi danymi konta Microsoftu oraz nadanie niezbędnych do działania uprawnień, w tym tych dotyczących odczytywania listy posiadanych urządzeń. Od tego momentu rozszerzenie w przeglądarce działa w zasadzie w tle, ale pozwala wysyłać dowolne karty do innych urządzeń, zaś w podglądzie Widoku zadań prezentowana jest dokładna historia każdej karty (a nie tylko głównego okna przeglądarki).

W niewielkim okienku wyświetlanym po naciśnięciu ikony rozszerzenia w przeglądarce widoczna jest natomiast lista posiadanych urządzeń wraz z informacją o ich aktywności. Dodatkiem jest możliwość wskazania czasu aktywności danej karty, który wymagany jest przed jej pojawieniem się w Widoku zadań. Chodzi tu o filtrowanie stron, które przekierowują użytkownika na przykład podczas logowania i w związku z tym nie ma sensu uwzględniać ich w historii. Domyślne ustawienie to 8 sekund.

Jak wspomniano już wyżej, rozszerzenie Windows Timeline Support dostępne jest dla Chrome'a, Firefoksa oraz Vivaldiego i można je już pobierać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Warto dodać, że autor wyraźnie zaznacza, iż program jest ciągle rozwijany i mamy jak na razie do czynienia tylko z wersją beta. Źródło dodatku jest otwarte, kod można znaleźć na GitHubie. Na liście planowanych na przyszłość ulepszeń znajduje się implementacja własnej listy wyjątków stron, które nie trafią do Widoku zadań.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)