FiveApp – aplikacja 17-latka z Gdyni zbiera świetne recenzje młodzieży i migających

Strona główna Aktualności

O autorze

Mateusz Mach jest pochodzącym z Gdyni siedemnastolatkiem tworzącym aplikacje na smartfony. Jego ostatni program, FiveApp, to ciekawy komunikator adresowany do młodych ludzi, który umożliwia komunikowanie się poprzez gesty. Po jego opublikowaniu jasnym stało się, że taki model wymiany informacji ma znacznie szersze zastosowanie, niż pierwotnie zakładano.

FiveApp umożliwia wysyłanie znajomym schematycznych obrazków dłoni, w których układ palców ma tworzyć gest zrozumiały dla młodych osób zaznajomionych z kulturą hip-hopową. Na filmiku promocyjnym aplikacji dość jasno zostało przestawione podstawowe zastosowanie – komunikacja przez gesty ma dać młodym możliwość komunikowania się w sposób zrozumiały tylko w ich gronie.

Aplikacja jest dostępna na Androida, iOS, wkrótce będzie także na Apple Watcha. Domyślnie korzystać można z zaledwie ośmiu podstawowych gestów, które jednak mają wystarczyć młodzieży do porozumienia się w sposób niezrozumiały dla swoich opiekunów. Dużo bardziej interesującą opcją jest jednak edytor gestów.

Dzięki niemu możliwe jest tworzenie gestów poprzez określanie pozycji każdego z palców oraz ustawienia dłoni. Taka możliwość okazała się niezwykle przydatna dla osób posługujących się językiem migowym. Zyskują oni możliwość stworzenia odpowiedniego migu w prosty i dość precyzyjny sposób. Dla wielu migających może to być znacznie bardziej wygodne, niż konwersacja tekstowa. Zwłaszcza, że FiveApp może wysyłać gesty także na Facebook Messengera.

Aplikacja zbiera bardzo pozytywne recenzje. Doceniana jest przede wszystkim intuicyjność obsługi i szybka forma komunikacji. FiveApp w wersji na Androida i iOS-a można pobrać z naszej bazy programów.

© dobreprogramy
s