Flash 10 w większości smartfonów w 2010 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem informacji z rozpoczętego właśnie Mobile World Congress. Tym razem wieści z Barcelony dotyczą Adobe, które planuje wydać wersję Flash Player 10 na większość smartfonów na rynku w 2010 roku. Niestety nie liście urządzeń nie ma np. iPhona.

Adobe zapowiedziało, że pełnoprawna, nieczym nieustępująca pecetowej wersja mobilna Flash Player 10 zacznie pojawiać się na smartfonach z początkiem 2010 roku. Na liście obsługiwanych systemów będą Windows Mobile, Google Android, Nokia S60/Symbian oraz nowy system Palma. To duży krok naprzód - już teraz sporo urządzeń potrafi oczywiście odtwarzać multimedia w formacie Flash, ale mobilna wersja odtwarzacza jest znacznie uboższa od pecetowej.

Niestety ta dość szeroka lista nie zawiera iPhona firmy Apple. Shantanu Narayen, dyrektor działu Technology Strategy and Partner Development w Adobe zastrzega jednak, że firma nie ma nic przeciwko wydaniu Flasha 10 dla telefonów iPhone. To jednak od Apple zależy, czy, kiedy oraz jak zamierza wspierać nową technologię. Narayen przyznał jednak, że istnieją pewne techniczne trudności w implementacji Flasha na tę platformę, ale obaj producenci zamierzają nad nimi współpracować.

© dobreprogramy