FlashDevelop FlashDevelop 5.3.3

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FlashDevelop to open source'owe środowisko programistyczne IDE dla twórców stron internetowych i aplikacji w technologii Flash, stworzone i rozwijane nieprzerwanie od 2005 roku. Oferuje ono wsparcie dla języków ActionScript 2/3 oraz Haxe, umożliwiając także wygodną pracę nad kodem HTML, JavaScript, PHP, CSS i XML.

Oprogramowanie wyposażone zostało w pełną funkcjonalność, jaką oczekiwać można by od rozwiązań tego typu. Mowa m.in. o mechanizmie podpowiadania i kolorowania składni najpopularniejszych języków, w których tworzone są strony i aplikacje webowe, integracji z systemami kontroli wersji SVN, GIT i Mercurial, możliwości pracy na zakładkach z wieloma plikami źródłowymi czy opcji listy zadań, pomocnej podczas organizacji pracy webmasterów. Nie zabrakło również obsługi makr, z pomocą których zautomatyzujemy często wykonywane i powtarzające się czynności.

Środowisko FlashDevelop poza niewielkimi rozmiarami charakteryzuje się także niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. Praca z nim jest prosta i wygodna, a jego możliwości z pewnością docenią osoby pracujące nad większymi projektami. Program pomimo braku polskiej wersji językowej z pewnością nie przysporzy problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!