Folder Guard Folder Guard 20.10.3

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Folder Guard to pomimo niewielkich rozmiarów potężne narzędzie do ochrony poufnych danych, które wykorzystywane może być do kontroli dostępu do wybranych plików, folderów i innych zasobów systemu Windows.

Program daje użytkownikowi możliwość zablokowania dostępu do cennych plików i folderów poprzez zastosowanie hasła. Oferowana jest również funkcja, z pomocą którą całkowicie ukryjemy prywatne dane, a dostęp do nich będzie możliwy dopiero po poprawnym zalogowaniu do narzędzia. Inne tryby zabezpieczania w jakie wyposażony został Folder Guard to ochrona np. plików systemowych przed ich modyfikacją lub usunięciem, wyłączenie dostępu do nośników wymiennych, ograniczenie dostępu do Panelu sterowania systemu Windows itp. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego typu Folder Guard chroni dane bez ich szyfrowania.

Z pomocą Folder Guard zabezpieczymy hasłem niemal każdy przechowywany na dysku folder, chroniąc tym samym prywatne dane przed nieautoryzowanymi użytkownikami. Narzędzie umożliwia obsługę dowolnej ilości lokalizacji, pozwalając stosować dla nich różne hasła lub korzystać z hasła głównego. Korzystając z programu posiadamy również możliwość kontroli dostępu do aplikacji. Inne funkcje to praca w trybie ukrycia oraz obsługa skrótów klawiszowych.

Folder Guard obsługuje dyski twarde oraz partycje z systemami plików FAT16, FAT32 i NTFS.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty interfejs, szybkość działania,
program niestety płatny, brak polskiej wersji jeżykowej
ocena użytkownika
12.10.2015 20:27 • Recenzja do wersji 9.1

Szybki i prosty w obsłudze program zabezpieczający pliki i foldery przed dostępem innych osób. Program potrafi także ograniczyć dostęp do różnych ustawień systemowych co jest dużo łatwiejsze niż poprzez systemowe narzędzia takie jak gpedit.msc. Dużą zaletą jest definiowanie odmiennych praw dostępu dla rożnych użytkowników.