reklama

FossaMail 38.2.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FossaMail jest darmowym klientem poczty elektronicznej typu open source i stanowi alternatywę dla popularnego Thunderbirda (w oparciu o którego rozwiązania został stworzony). Został on przygotowany do współpracy z przeglądarką Pale Moon, za którą odpowiadają ci sami programiści. Klient poczty (jak i przeglądarka) działają w pełni niezależnie od oprogramowania Mozilli.

FossaMail daje nam dokładnie te same możliwości co Thunderbird - podstawowe czynności na koncie mailowym, dodawanie, edytowanie pozycji książki adresowej, filtrowanie wiadomości, chat itp. Program posiada także wbudowany kalendarz i organizer. Jedyna dostrzegalna od początku różnica zasadza się na raczej przyjemniejszym niż u konkurenta, minimalistycznym, bardziej klarownym interfejsie. Przydatną dodatkową funkcją też jest wbudowane narzędzie do tworzenia backupów.

Ogólnie rzecz biorąc program jest bardzo stabilny w działaniu, nie wyróżnia się szybkością (pozytywnie czy negatywnie) na tle innych. Problemem natomiast, wbrew zapewnieniom developerów, jak na razie jest współpraca z niektórymi wtyczkami przeznaczonymi dla Thunderbirda, można też doświadczyć takowych przy kontach IMAP-owych.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

wersja 64 bit
nie instaluje języka PL, nie importuje wiadomości
ocena użytkownika

Nie integruje jezyka PL -> próba instalacji otwiera okno pisania do grup dyskusyjnych - jakaś paranoja. Nie robi importu wiadomosci z innych programów. Staje na drugim oknie i cześć. Może dlatego, że program z marca a ja mam Windows 10, w sumie nie polecam.

21.10.2015 17:23 | Recenzja do wersji 25.1.8

Komentarze

0 nowych
Komisarov   5 #6 12.04.2017 16:33

Info z oficjalnej strony: w maju projekt FossaMail zostanie zamknięty, obecna wersja będzie ostatnim wydaniem.

X-Ray1970   11 #5 16.02.2017 22:14

Nie sprawdzałem ale podobno jest obsługa j. polskiego (dostępne oficjalne dwa pliki - rozszerzenie język i słownik, oraz w konfiguracji ustawić j. polski. Uwaga! w/w pliki dodaje się z poziomu uruchomionego programu przeciągając je na okno rozszerzenia z menu dodatki).

  #4 12.10.2015 09:18

@Meszuge: no nie całkiem, taki klient pracuje off-linowo i nie musze przechodzić przez bzdurną procedure html'ową dostania sie do konta, nie mówiąc juz o tym jak taki klient w przeglądarce działa (zawsze gorzej niż klient na komputerze jako osobny program). ja uzywam foxmalia bo wszystkie wiadomosci mam w jednym folderze odbiorczym i mam spokój

Meszuge   18 #3 12.10.2015 08:55

Użytkownicy internetu potrzebujący minimum, nie potrzebują klienta poczty, wystarczy im webmail. Jeśli ktoś ma wymagania wyższe, to minimalistyczny, uproszczony klient nie spełni jego oczekiwań.

sacc   11 #2 19.05.2015 06:23

Osobom, które tak się zachwycają i zachwalają zalety "minimalistycznego" interfejsu w miejsce interfejsu ergonomicznego, proponuję i zalecam przejście na minimalistyczną dietę.
Powiedzmy, tak około 100 kcal na dobę przez pół roku.
Wkoorw maksymalny mnie ogarnia, gdy zamiast jednego - jak dotychczas - kliknięcia w ikonkę umieszczoną na pasku narzędzi muszę się przebijać przez serię debilnie pomyślanych pozycji w doskonale ukrytym menu by wykonać najprostsza czynność.
I W PEŁNI zgodzę się z "andrzejjajko", że póki co najlepszą opcją do korzystania z poczty jest OPERA MAIL ale w wersji zintegrowanej z OPERĄ 12.17

andrzejjajko   8 #1 29.03.2015 21:31

podobne do Thunderbirda a to mi sie znudził ten program troche wole Opera mail chociaż jest bardzo nie dopracowana

reklama