FossaMail FossaMail 38.2.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FossaMail jest darmowym klientem poczty elektronicznej typu open source i stanowi alternatywę dla popularnego Thunderbirda (w oparciu o którego rozwiązania został stworzony). Został on przygotowany do współpracy z przeglądarką Pale Moon, za którą odpowiadają ci sami programiści. Klient poczty (jak i przeglądarka) działają w pełni niezależnie od oprogramowania Mozilli.

FossaMail daje nam dokładnie te same możliwości co Thunderbird - podstawowe czynności na koncie mailowym, dodawanie, edytowanie pozycji książki adresowej, filtrowanie wiadomości, chat itp. Program posiada także wbudowany kalendarz i organizer. Jedyna dostrzegalna od początku różnica zasadza się na raczej przyjemniejszym niż u konkurenta, minimalistycznym, bardziej klarownym interfejsie. Przydatną dodatkową funkcją też jest wbudowane narzędzie do tworzenia backupów.

Ogólnie rzecz biorąc program jest bardzo stabilny w działaniu, nie wyróżnia się szybkością (pozytywnie czy negatywnie) na tle innych. Problemem natomiast, wbrew zapewnieniom developerów, jak na razie jest współpraca z niektórymi wtyczkami przeznaczonymi dla Thunderbirda, można też doświadczyć takowych przy kontach IMAP-owych.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wersja 64 bit
nie instaluje języka PL, nie importuje wiadomości
ocena użytkownika
21.10.2015 17:23 • Recenzja do wersji 25.1.8

Nie integruje jezyka PL -> próba instalacji otwiera okno pisania do grup dyskusyjnych - jakaś paranoja. Nie robi importu wiadomosci z innych programów. Staje na drugim oknie i cześć. Może dlatego, że program z marca a ja mam Windows 10, w sumie nie polecam.