Free Icon Tool 2.1.5

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Free Icon Tool to lekki, prosty i darmowy program do wyciągania ikon i kursorów z różnych rodzajów plików. Aplikacja posiada czytelny i przejrzysty interfejs użytkownika, a także obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne.

Program jest banalnie prosty w obsłudze, a wyodrębnianie ikon i kursorów odbywa się zaledwie w kilku krokach. Przy użyciu wbudowanych opcji, dodajemy pojedyncze pliki graficzne znajdujące się na dysku twardym lub całe katalogi zawierające poszczególne kursory bądź ikony. Następnie z poziomu aplikacji wybieramy pliki, z których zamierzamy przetworzyć grafikę do innego formatu i naciskamy odpowiedni przycisk uruchamiający proces wyodrębniania. Ostatnim istotnym krokiem jest wybór właściwego formatu i rozmiaru (wysokość i szerokość) oraz katalog docelowy, w którym zostanie zapisany.

Free Icon Tool stanowi idealne rozwiązanie do szybkiego wyodrębniania ikon i kursorów z różnych typów plików. Przy użyciu programu możemy wyciągać ikony i kursory z plików DLL, CIL, OCX, CPL i EXE, a następnie zapisywać je w dowolnym wybranym formacie PCX, JGP, PNG, TGA, PSD, BMP, GIF oraz ICO. W przypadku przetwarzania plików do formatu ICO, otrzymujemy możliwość dodania efektu przezroczystości.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Endar84   4 #5 29.01.2016 13:43

Ten program to przykład na to że aktualizowanie aplikacji nie zawsze jest korzystne dla bezpieczeństwa.
Mi właśnie ZoneAlarm zaczął wyświetlać komunikaty że znalazł wirusy i musiałem restartować komputer. Potem usunąłem ten Revelant Knowledge ale Free Icon Tool jakimś cudem jeszcze działa. Następnym razem chyba zainstaluję starszą wersję którą mam gdzieś na pendrivie.
Jeśli ktoś szuka alternatywy to ja znalazłem program IcoFX (konkretnie IcoFXPortable).
Może i mógłbym zainstalować Free Icon Tool (przy wyłączonej ochronie antywirusowej i nieaktywnym firewallu), ale nie bardzo mi się chciało to robić i ryzykować - no bo tak na zdrowy rozum to w jakim stopniu taki prosty program do tworzenia ikonek może ingerować w system? Prędzej bym się spodziewał alertów przy programach np. do edycji rejestru czy programach typy system care. A niektóre programu instalują pupy na siłę nie pytając użytkownika (tzn. nie mamy możliwości wybrać czy akceptujemy instalację dodatkowego programu) lub nawet instalują je po kryjomu (jak to robią programy typu spyware) i w tym przypadku asystent pobierania nie ma nic do rzeczy.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.09.2017 15:42
  #4 28.11.2014 20:11

matiux wiesz czemu bo nie umiesz pobierać i instalować teraz wszystkie te wspomagacze pobierania jak np ma właśnie serwis dobre programy mają dodatkowo doczepione dodane aplikacje dodatkowe przy pobieraniu takim wspomagaczem trzeba nie akceptować regulaminu innych programów i właśnie ludzie przez to mają syf w kompach pozdrawiam a i jeszcze jedno dodał bym tu spolszczenie do tego programu mam bo sam go spolszczyłem ale nie chcę mi się rejestrować jeśli moderator to przeczyta i uzna że tu wrzuci taki dodatek to chętnie go udostępnię znakiem będzie zatwierdzenie tego komentarza

Miszkurka2000   17 #3 14.10.2012 08:55

Macie rację Knowledge Revelant (czy jakoś tak) instaluje się bez żadnego pytania i informacji. Nienawidzę takich programów.

Azazell   2 #2 12.06.2012 08:51

matrixu --> czy była to może usługa knowledge czy jakoś tak? Bo właśnie miałem podobny problem i coś mi spowalniało komputer.

  #1 11.06.2012 22:49

Uwaga!!, program instaluje "narzędzie" działające w tle, zbiera info o użytkowniku, pytając sie co jakiś czas o wiek, płec etc.
wywaliłem jeszcze szybciej niż zainstalowałem.
Instalator NIE INFORMUJE o tym, że instaluje coś jeszcze, nie ma opcji wyboru "chcę/nie chcę" instalować dodatkowych komponentów.
Na wszelki wypadek użyłem po deinstalacji funkcji "przywracania systemu", aby cos mi w rejestrze nie zostało i sprawdziłem OS autoruns'em.