Freespire i Fedora

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj, trzy tygodnie przed czasem, ukazała się finalna wersja pierwszego wydania nowej dystrybucji firmy Linspire - Freespire. Wczoraj także wydano drugi test Fedory Core 6.

Finalne Freespire wprowadza niewielkie poprawki między innymi w instalatorze, przeglądarce WWW Lbrowser i kliencie poczty Lmail. Dostępne są dwie wersje dystrybucji - jedna wyposażona tylko w otwarte oprogramowanie i druga, wzbogacona o zamknięte, komercyjne sterowniki, wtyczki do przeglądarek, fonty i inne. Dystrybucję Freespire można pobrać ze strony twórców.

Druga testowa wersja Fedory, oznaczona roboczym numerem 5.91, przeznaczona jest wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników Linuksa. Najważniejsze zmiany w stosunku do pierwszego testu to między innymi możliwość dodawania repozytoriów już podczas instalacji, nowa wtyczka Java do Firefoksa i nowy domyślny font (DejaVu). Wszystkie wchodzące w skład systemu pakiety przekompilowano na potrzeby nowego systemu kompilacji i instalacji. Dystrybucję Fedora Core 6 Test 2 można pobrać z oficjalnych mirrorów. Stabilne wydanie "szóstki" zapowiadane jest na początek października.

© dobreprogramy
s