Futuremark zapowiada PCMark 8, premiera jeszcze w drugim kwartale

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Futuremark, firma doskonale kojarzona z produkcji narzędzi do testowania wydajności zestawów komputerowych, do końca czerwca ma zamiar wydać na świat PCMark 8, czyli kolejną edycję oprogramowania sprawdzającego ogólną kondycję naszego PC. W aplikacji stworzonej z myślą o Windows 7, a także 8, wspieranej między innymi przez Acera, AMD, Della, HP, Intela, Microsoft, NVIDIĘ czy Samsunga pojawi się kilka bardzo przydatnych nowości.

Przede wszystkim, przy okazji wyciskania siódmych soków z laptopa, dowiemy się, jak pod różnym obciążeniem zachowuje się bateria, doszło bowiem sprawdzanie jej żywotności. Testy poszerzono również o takie oparte na najpopularniejszych rozwiązaniach programowych Adobe i Microsoftu. Producenci zaznaczają też, że PCMark 8 idealnie nada się do badania osiągów hybrydowych dysków twardych i SSD. Narzędzia pojawią się tradycyjnie w kilku edycjach, od bezpłatnej wersji Basic Edition, po komercyjną Professional Edition o większych możliwościach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie