PCMark 8 dostępny w sklepie Steam

PCMark 8 dostępny w sklepie Steam
Kuba Pawlak

22.10.2013 13:22, aktual.: 23.10.2013 01:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Futuremark Corporation to firma specjalizująca się od 1997 roku tworzeniem benchmarków porównujących i testujących wydajność komputerów na całym świecie. Programów 3DMark czy PCMark, wydawanych przez fińską firmę nie trzeba nikomu przedstawiać. Na przestrzeni ostatnich lat stały się one standardem wykorzystywanym do testowania podzespołów komputerów zarówno przez naszą redakcję jak i setki magazynów, serwisów internetowych i samych graczy.

Fińska firma Futuremark po wielu miesiącach testów udostępniła publicznie stabilną wersję swojego narzędzia przeznaczonego do testowania wydajności komputerów — PCMark 8. Nowe wydanie oprogramowania PCMark przeznaczone jest dla komputerów pracujących pod kontrolą systemów Windows 7 i 8. Oferuje pięć oddzielnych testów porównawczych, w tym jego podstawowych podzespołów — procesora, pamięci operacyjna czy dysku HDD i SSD. Wszystkie benchmarki pozwalają testować komputer pod różnym obciążeniem, symulującym codzienne użycie komputera. Testy obejmują m. in. takie zadania jak przeglądanie stron WWW, oglądania filmów, edycja multimediów, praca w edytorze biurowym po uruchamianie nowoczesnych i bardzo wymagających gier.

Obraz

PCMark8 dysponuje zestawem benchmarków przeznaczonych do testowania różnego rodzaju magazynów danych z wykorzystaniem programów takich producentów jak Adobe czy Microsoft. Poza badaniem wydajności sprzętu twórcy udostępnili również funkcje testowania systemów operacyjnych. Nie zabrakło także opcji sprawdzania wydajności baterii montowanych we wszelakiego rodzaju urządzeniach przenośnych.

W bezpłatnej wersji Basic użytkownik otrzymuje dostęp do 3 trybów testowania (Home, Creative oraz Work) i konta online, z poziomu którego możliwe jest wygodne zarządzanie wynikami testów. Aktualnie aplikację PCMark 8 w edycji Advanced Edition można kupić w sklepie Steam w promocyjnej cenie 34,49 EUR, co w przeliczeniu na złotówki daje około 144 zł za klucz licencji.

Konkurs!

W związku z premierą nowej wersji programu PCMark 8 mamy dla Was do rozlosowania 3 licencje aktywujące pełną edycję programu Advanced Edition dostępną w sklepie Steam. Co należy zrobić by wziąć udział w losowaniu? Wystarczy zalogować się do serwisu i skomentować poniżej materiał z dopiskiem w treści komentarza "PCMark 8 Advanced Edition chcę i ja!". Losowanie odbędzie się 25 października, a wyłonione osoby znajdą klucze licencyjne w swoich profilach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)