GDevelop GDevelop 4.0.92

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie gier
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GDevelop to rozbudowane narzędzie do tworzenia gier wideo na komputery osobiste i urządzenia przenośne, które nie wymaga umiejętności programowania.

Wiele osób marzy o projektowaniu gier, a główną przeszkodą okazuje się brak znajomości jakiegokolwiek języka programowania – to właśnie z myślą o takich użytkownikach powstało wieloplatformowe środowisko GDevelop. Nie trzeba dysponować specjalistyczną wiedzą, by móc przygotować własną produkcję za pomocą tego narzędzia.

GDevelop oferuje możliwość skorzystania z obszernej bazy zawierającej obiekty z różnymi animacjami, obiekty tekstowe, a także rozmaite elementy (dostępna jest funkcja dostosowywania rozmiaru obiektu, co pozwala korzystać z nich w dowolnym miejscu i nie ogranicza kreatywności użytkownika). Dodatkowo istnieje opcja samodzielnego rysowania kształtów, ustawiania dynamicznego światła i cieni na mapie (ją także można przygotować samemu).

Jeśli użytkownikowi zależy na tym, by jego gra wiernie odzwierciedlała prawa fizyki może przy użyciu GDevelop wprowadzić realistyczne zachowania obiektów. Kluczowa może okazać się także zaawansowana SI – specjalne algorytmy pozwalają na zdefiniowanie obiektów w taki sposób, by omijały przeszkody na swojej drodze.

GDevelop w przypadku gier natywnych zapewnia obsługę klawiatury i joysticka, a także ekranów dotykowych z kilkupunktowym dotykiem dla gier HTML 5.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!