GPU-Z GPU-Z 2.38.0

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GPU-Z to małe i darmowe narzędzie przeznaczone do identyfikacji zainstalowanej w komputerze karty graficznej oraz dostarczenia na jej temat szczegółowych informacji.

Program wspiera większość najpopularniejszych układów, obsługując zarówno starsze jak i najnowsze modele produktów firm nVidia oraz ATI/AMD. Z jego pomocą użytkownik informowany jest m.in. o modelu posiadanej karty graficznej, technologii jej wykonania, interfejsie, częstotliwości pracy GPU i pamięci (a także jej rozmiarach, typie), wspieranej wersji DirectXa, wersji BIOSu i sterowników w systemie, a także temperaturze i napięciu na poszczególnych jej komponentach (o ile karta wyposażona została przez producenta w sensory).

GPU-Z nie wymaga instalacji, po uruchomieniu działa w tray`u, umożliwiając zapis rezultatów pracy w postaci logów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, bezpłatny
brak
ocena użytkownika
27.08.2010 12:43 • Recenzja do wersji 0.4.5

To malutkie narzędzie przyda się każdemu, kto lubuje się w monitorowaniu, podkręcaniu czy modyfikowaniu parametrów zainstalowanej w komputerze karty graficznej. Na dosłownie dwóch zakładkach zostaniemy zarzuceni informacjami o naszej karcie. Od modelu, poprzez proces technologiczny w jakim została wykonana, po wersję sterownika jaką mamy zainstalowaną w naszym systemie. Jednak to nie wszystko, jeśli nasza karta jest wyposażona w odpowiednie sensory, to uzyskamy informację na temat bieżącej temperatury układu, taktowaniu GPU czy pamięci, a nawet o prędkości wentylatora w danej chwili czy temperaturze płytki PCB! Na dodatek wszystkie te dane możemy w łatwy sposób zapisać w postaci pliku tekstowego.

GPU-Z to mały i lekki program podający jak na tacy dane na temat zainstalowanej karty graficznej. Jeśli chcesz wiedzieć o swojej karcie wszystko, musisz go mieć.