r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GSam Battery Monitor

Strona główna Android Narzędzia Bateria i zarządzanie energią

Rozbudowane narzędzie do kontroli pracy i zużycia baterii w naszym telefonie. Dzięki szczegółowym danym ułatwia rozpoznanie, które aplikacje najbardziej narażają żywotność naszego urządzenia.

Galeria programu

Ekran główny przedstawia skrót najważniejszych informacji. Poza danymi takimi jak temperatura baterii, jej pojemność i średnie dane odnośnie pozostałego czasu, możemy przejrzeć procentowe zużycie podzielone na najważniejsze funkcje telefonu. To tu sprawdzisz ile ze swojej baterii poświęciłeś na telefon, podświetlanie ekranu, GSM, aplikacje czy też Wifi. Wybranie którejś z nich przenosi nas do ekranu z bardziej szczegółowymi danymi. Znajdziemy tam również odnośnik do opcji systemowych związanych z daną kategorią oraz porad jak w jej ramach oszczędzić zużycie energii.

Na dole ekranu znajduje się podręczne menu z najważniejszymi skrótami. Pierwszy z nich przenosi nas do listy aplikacji, drugi prezentuje zużycie za pomocą wykresu, trzeci uruchamia monitorowanie historii baterii, kolejny pozwala nam dzielić się danymi z innymi, a dwa kolejne to odświeżanie oraz opcje.

Lista aplikacji może być sortowana nie tylko pod kątem zużycia energii, ale też np. używania procesora czy też pobierania danych z sieci. Wybierając konkretną z aplikacji/procesów uzyskamy bardziej szczegółowe informacje, ponownie z odnośnikiem do systemowych ustawień.

Opcje pozwalają na bardzo szczegółową edycję zarówno działania aplikacji, jak i jej wyglądu oraz miejsc gdzie będzie występować w systemie. Sporą zaletą jest polska wersja językowa. Podstawowa edycja dostępna jest za darmo, za pełną musimy zapłacić około 6zł.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Oszczędzanie baterii w Androidzie: śledzenie zużycia i optymalizacja

99
OPROGRAMOWANIE 07.08.2017 | Oskar Ziomek

Kontynuujemy serię porad związanych z oszczędzaniem baterii w smartfonach z Androidem na pokładzie. Po opisaniu metod ograniczania zapotrzebowania na energię dzięki funkcjom samego systemu oraz za pomocą tych dokładanych przez producentów, co przedstawiliśmy w poprzedniej publikacji, dzisiaj podpowiemy jak wyśledzić najbardziej prądożerne programy i wykorzystać dodatkową optymalizację. To kolejny zabieg, dzięki któremu Android powinien nieco ożyć, a naładowany akumulator starczyć na dłużej, szczególnie jeśli korzystamy ze smartfonu od dłuższego czasu. Chociaż wykorzystanie gotowych…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.