reklama

Gabe Newell o Counter-Strike: GO na Linuksa, Source 2, Steam Machines i innych sprawach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Organizowane raz na jakiś czas przez Reddita sesje pytań i odpowiedzi ze znanymi postaciami ze świata gier przyciągają wielu zainteresowanych, którzy mogą dowiedzieć się czegoś bezpośrednio od danego producenta. Wobec prężnie działającego w branży Valve nie dziwi, że ostatnia akcja z udziałem samego Gabe'a Newella zainteresowała niejednego. Z krótkich wypowiedzi można dowiedzieć się wielu rzeczy odnośnie np. technologii Source 2, przyszłości Steam Machines czy gier szykowanych pod Linuksa.

Newell, który rozpoczął przygodę z programowaniem w wieku 13 lat od ALGOLa, swoją najnowszą technologię, czyli pozostające w tajemnicy Source 2, opracowuje wraz ze swoimi ludźmi przede wszystkim z myślą o tworzeniu przez społeczność różnorakich modyfikacji do gier, a nie tylko bardziej realistycznej grafice czy fizyce światów. Wierzy, że to w rękach fanów leżała będzie przyszłość poszczególnych tytułów. Myśli się przy okazji o zrobieniu czegoś dla entuzjastów e-sportu, aby ich wysiłek włożony w rozwój swój i sceny po prostu się bardziej opłacał. Do tego jednak jeszcze długa droga.

Firma pracuje nad budżetowymi wydaniami Steam Machines, których zadaniem byłoby głównie strumieniowanie rozgrywki z innego, mocniejszego komputera. Jeżeli o rozwój Steam Music chodzi to Valve kombinuje tak, by zadowolić też użytkowników Pandory czy Spotify, chociaż nie zdradza oczywiście żadnych szczegółów. Potwierdzono przenoszenie Counter-Strike: Global Offensive na Linuksa, ale nie pozostawiono raczej złudzeń w kwestii powstawania zupełnie świeżych tytułów. SteamOS nie doczeka się żadnego projektu na wyłączność (przy okazji, Gabe prywatnie używa Debiana). Każda nowa gra twórców Half-Life to zaś przede wszystkim przełamywanie pewnych barier i próba podążania szlakiem, który jest w danym momencie naprawdę sensowny.

Daty premiery Half-Life 3 w dalszym ciągu nie poznaliśmy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama