F.E.A.R. Online straszy za darmo na platformie Steam

F.E.A.R. Online straszy za darmo na platformie Steam

F.E.A.R. Online straszy za darmo na platformie Steam
22.10.2014 17:49

Co by nie mówić o serii strasznych strzelanek F.E.A.R. jako całości, gracze do dzisiaj wspominają miło przynajmniej pierwszą jej odsłonę, kiedy przed oczami nagle pojawiała im się znikąd mała dziewczynka. Chociaż z czasem marka straciła na znaczeniu oraz zaufaniu fanów, nie została zupełnie odłożona na półkę. Pracowano nad jej sieciową odmianą F.E.A.R. Online. Ten darmowy tytuł dostępny jest już do pobrania ze Steam.

Chociaż to nastawiona na multiplayer produkcja, nie została ona pozbawiona fabuły i naturalnie czerpie garściami z tego, co znamy z dotychczasowych odsłon historii o potężnej Almie Wade. Po wydarzeniach dotąd przedstawionych, powracamy oto do przeklętego miasta Fairport, w którym działała pozbawiona skrupułów korporacja Armacham Technology, aby zrobić tam porządek. Otoczenie i obiekty mogą wydać się dziwnie znajome miłośnikom F.E.A.R., ponieważ zostały zaczerpnięte w większości z drugiej cześci, a więc Project Origin. Zamiast na graficzny szał, postawiono na klimat.

Podstawowa część projektu to naturalnie, jak jasno wskazuje nazwa, rywalizacja przez Internet. Twórcy przygotowali przeszło dziesięć map, na których przyjdzie się mierzyć tak z uzbrojonymi po zęby wojakami, jak również potworami. Do sprawdzenia oddali graczom oczywiście standardowe wybijanie się w drużynach czy zespołowe podkładanie bomb, ale jest także przykładowo zabawa w ducha, mogącego posiąść ciała innych. Dodatkowych emocji powinna dostarczać opcja przemiany w niezwykle odporne bestie.

Co ciekawe, nie zapomniano o lubiących poznawać fabułę w trybie współpracy. Ekipa do 4 graczy może wspólnie ruszyć w miasto w dwóch osobnych scenariuszach, żeby razem stawić czoła zastępom wrogów, a przy okazji poznać dotąd nieodkryte wątki z F.E.A.R. 2. Warto się grą zainteresować i odświeżyć wspomnienia, zwłaszcza że jest bezpłatna, choć rzecz jasna za to z mikrotransakcjami. Wymagania systemowe też ma skromne: wystarczy procesor 3,2GHz, 1 GB RAM, karta graficzna na poziomie GeForce 6600GT z 512 MB pamięci oraz starusieńki już Windows XP z dodatkiem Service Pack 2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)