r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gajim 0.14 - nowa wersja klienta Jabbera dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się kolejna wersja aplikacji Gajim 0.14 dla Linuksa. To mało znany, acz ciekawy klient Jabbera.

W wersji 0.14 programu pojawiły się nowe funkcje. To między innymi możliwość prowadzenia rozmów audio i wideo z innymi użytkownikami, chat grupowy, a także geolokalizacja. Pozwala ona na określenie miejsca położenia osoby korzystającej z programu. Poza tym deweloper poprawił prędkość uruchamiania Gajima, pojawiła się możliwość kopiowania emotikonów, poprawiono też wiele błędów. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronie projektu.

Gajim to wieloplatformowy komunikator internetowy przeznaczony dla systemów Linux i Windows, który bazuje na protokole XMPP. Dzięki wykorzystaniu transportów oferowanych w sieci Jabber użytkownicy Gajima bez problemu mogą komunikować się z użytkownikami takich sieci jak Gadu-Gadu, Tlen, Yahoo, MSN, AIM czy ICQ. Wśród wielu funkcji oferowanych przez Gajima znajdziemy takie jak grupowane rozmów na kartach jednego okna, transfery plików do różnych sieci, wyświetlanie metakontaktów w głównym oknie programu, obsługa emotikonów, avatarów, sprawdzanie pisowni i znacznie więcej. Bardzo przydatną opcją tego komunikatora jest obsługa wielu kont jednocześnie oraz możliwość przeglądania usług i rejestracji na serwerach Jabbera.

r   e   k   l   a   m   a

Z wcześniejszego wydania Gajima mogą skorzystać również użytkownicy systemu Windows.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.