Gdzie się podział Outlook Express 7...

Strona główna Aktualności

O autorze

Sporo Czytelników pyta nas w komentarzach, na forum i w mailach, gdzie podział się słynny i bardzo popularny, zwłaszcza wśród użytkowników domowych Outlook Express - zwykle był bowiem dołączany do Internet Explorer co oznaczało, że każda większa aktualizacja przeglądarki wiązała się także z unowocześnieniem tego czytnika poczty. Ci, którzy jeszcze nie wiedzą o nowych planach Microsoft, po instalacji IE7 na Windows XP mogą poczuć się nieco zaskoczeni - nie ma nowego Outlook Express 7...

To jednak zamierzone działanie - efekt wyznaczenia nowych kierunków ewolucji klienta pocztowego Microsoft. Obecnie jest dwóch następców Outlook Express. Pierwszym z nich jest Windows Mail, który jest składnikiem systemu Windows Vista. Drugi to Windows Live Mail Desktop - znacznie bardziej rozbudowany czytnik poczty, grup dyskusyjnych i kanałów RSS. Nie jest on związany z rozwojem systemu Windows a raczej platformy Windows Live. Windows Live Mail Desktop jest jeszcze co prawda w fazie beta, ale każdy może bezpłatnie pobrać go i zainstalować. Działa on na systemach Windows XP oraz Windows Vista. Sam program beta trwa już od kilku miesięcy, a w lipcu (o czym pisaliśmy) został otwarty publicznie.

Więcej szczegółów na temat nowego programu można znaleźć na blogu poświęconym Windows Live Mail Desktop. Stamtąd można również pobrać pakiet instalacyjny. Wcześniej należy oczywiście posiadać konto Live ID. Najnowszy build nosi oznaczenie 1083 i został wydany kilka dni temu.

© dobreprogramy
s