Gears ze wsparciem dla Gmaila i Calendara w sierpniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google poinformowała o planach przedstawienia, w przeciągu najbliższych sześciu tygodni, wersji Gmaila i Kalendarza obsługującej wtyczkę Gears, co ma pozwolić na pracę z tymi aplikacjami bez aktywnego połączenia z Internetem. Równocześnie ma zostać zaprezentowana obsługa standardu SyncML do synchronizacji kontaktów.

Zapowiedź ta jest najprawdopodobniej próbą popularyzacji produktów korporacji na rynku biznesowym, szczególnie małych przedsiębiorstw. Mało który pracodawca zaryzykowałby brak dostępu do podstawowych w tego typu środowiskach, elementów jak poczta, czy kalendarz, wskutek awarii sieci. Niektórzy konkurenci Google tacy jak Zimbra lub Zoho, oferują już bowiem niektóre z tych funkcjonalności, właśnie w oparciu o produkt giganta z Mountain View, zapewniając dostęp do tych informacji również w trybie offiline.

Wprowadzenie obsługi protokołu SyncML (Synchronization Markup Language) jest również warte podkreślenia. Dzięki niemu możliwe stanie się synchronizowanie informacji pomiędzy różnymi urządzeniami, głównie za sprawą uznania go przez gigantów komórkowych, w tym Nokię, Sony, LG, IBM-a i Siemensa, implementując wsparcie dla niego przynajmniej w części produktów. W najbliższym czasie, ma on także pozwolić na eksport, prócz terminarzy czy kontaktów, wiadomości.

© dobreprogramy

Komentarze