Gmail coraz silniejszy w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Poczta od Google staje się coraz bardziej popularna. Zgodnie z najnowszymi danymi ze Stanów Zjednoczonych Gmail zajmuje już trzecie miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych usług mailowych.

Najnowsze dane gromadzone na obszarze USA przytacza na swojej witrynie Information Week. Zgodnie z nimi Gmail w okresie między lipcem 2008 i 2009 zanotował wyraźny wzrost liczby unikalnych użytkowników odwiedzających co miesiąc stronę - z 25,3 do 36,9 milionów. Pozwoliło to poczcie Google awansować na trzecie miejsce wśród dostawców usług mailowych.

Dotychczas ostatni stopień podium zajmowała poczta AOL, która w połowie zeszłego roku mogla pochwalić się 45-milionową ilością comiesięcznych wizyt. Obecnie usługi mailowe tej firmy cieszą się mniejszą popularnością - liczba odwiedzających spadła i w lipcu 2009 wynosiła już tylko 36,4 miliona.

Drugą pozycję zajmuje Windows Live Hotmail, którego witrynę odwiedza co miesiąc około 46 milionów unikalnych użytkowników. Usługa Microsoftu może jednak niedługo zostać w tyle za Gmailem. Hotmail od dwóch lat utrzymuje bowiem prawie niezmienną liczbę odwiedzających. Poczta Google może się natomiast pochwalić olbrzymim, 46-procentowym wzrostem w porównaniu do lipca 2008. Jeśli ta tendencja się utrzyma Gmail już w przyszłym roku przegoni Hotmail pod względem ilości wizyt. Poczta Google ciągle jednak daleka jest od zostania liderem w USA. Niekwestionowanym liderem jest Yahoo! Mail, który od zeszłego lipca zaliczył wzrost wizyt o 22% aż do 106,1 miliona w ubiegłym miesiącu.

© dobreprogramy