Gmail przypomni, że wypadałoby w końcu odpisać na e-maile

Gmail przypomni, że wypadałoby w końcu odpisać na e‑maile

Gmail przypomni, że wypadałoby w końcu odpisać na e-maile
15.05.2018 16:02, aktualizacja: 16.05.2018 08:03

Jeśli masz skrzynkę pocztową pełną wiadomości czekających na odpowiedź, Gmail sam o tym przypomni.

Poczta Google'a stopniowo dostaje nowe funkcje, zapowiadane pod koniec kwietnia. Możemy już korzystać z nowego interfejsu, trybu offline, poufnych wiadomości, a teraz wprowadzane jest przypominanie o czekających na odpowiedź e-mailach.

Przypominanie w Gmailu będzie działało na dwóch frontach. Po pierwsze, przy e-mailach, na które według algorytmów Gmaila powinniśmy odpowiedzieć, pojawi się pomarańczowa informacja o tym. Nie będzie inwazyjna i nie powinna rozpraszać, ale jest dostatecznie wyraźna, by można było łatwo zauważyć taką korespondencję.

Obraz

Drugi scenariusz to idealne rozwiązanie dla załatwiających masę spraw przez e-mail. Gmail przypomni o wiadomościach, na które nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi i zaproponuje ponowne wysłanie pytania.

Obraz

Google nazywa to zachowanie klienta poczty „szturchaniem.” Za rozpoznawanie ważnych e-maili odpowiada sztuczna sieć neuronowa, która na pewno z czasem będzie robić to lepiej. Mechanizm ten jest domyślnie włączony w nowym Gmailu. W ciągu maksymalnie 3 dni będą z niego mogli skorzystać zarówno użytkownicy biznesowi, jak i prywatni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)