r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gnash 0.8.8 - otwarty odtwarzacz Flasha dla Linuksa i BSD

Strona główna Aktualności

Wydano nową wersję programu Gnash - rozwijanego na zasadach Open Source odtwarzacza Flasha dla systemu Linux i BSD.

Gnash 0.8.8 może być uruchomiony jako samodzielna aplikacja lub w postaci wtyczki do najpopularniejszych przeglądarek - w tym Firefoksa i Chrome. Najważniejszą nowością w tej wersji jest, jak zapewniają autorzy, kompatybilność ze wszystkimi filmami w serwisie YouTube. Ponadto teraz Gnash może przełączać się podczas pracy pomiędzy Cairo, OpenGL i AGG, może też na zmianę korzystać z FFmpeg i Gstreamera. Najnowsza wersja oferuje też szybsze dekodowanie wideo, jeśli procesor graficzny zgodny jest z biblioteką VAAPI. Poza tym JavaScript w przeglądarce może teraz współpracować z ActionScriptem w Gnashu. Warto też wspomnieć o tym, że program kompiluje się szybciej za sprawą zmniejszenia liczby wewnętrznych referencji.

Źródła odtwarzacza Gnash 0.8.8 do samodzielnej kompilacji można pobrać z repozytoriów. Autorzy oferują także już skompilowane wersje binarne, ale nie ma ich jeszcze w najnowszej wersji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.