Google Chrome 80 zablokuje natarczywe powiadomienia. Premiera w lutym

Strona główna Aktualności
Chrome 80 zablokuje niechciane powiadomienia, fot. Oskar Ziomek
Chrome 80 zablokuje niechciane powiadomienia, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Blokowanie wyskakujących powiadomień trafiło do Google Chorme 80 w wersji beta. To nowy mechanizm, który po raz pierwszy pojawił się w wydaniu Canary jeszcze w październiku ubiegłego roku. Do stabilnej wersji trafi już w lutym.

"Cichsze" blokowanie powiadomień, o którym mowa, z pewnością ucieszy przede wszystkim osoby często odwiedzające nowe strony. Zamiast wyświetlać okienko zachęcające na przykład do zezwolenia na wysyłanie kolejnych powiadomień, Chrome może je zablokować, informując o zajściu niewielką ikoną na końcu paska adresu.

Aby przetestować nową funkcję w Chrome 80 beta (zarówno na desktopach, jak i na Androidzie), należy w pierwszej kolejności zajrzeć do ustawień eksperymentalnych, wpisując na pasku adresu chrome://flags. Tutaj należy odszukać flagę #quiet-notification-prompts i zmienić jej wartość na Enabled. Teraz trzeba ponownie uruchomić przeglądarkę.

Na tym jednak nie koniec. Aby włączyć "cichsze" blokowanie powiadomień, należy jeszcze aktywować właściwą opcję w Ustawieniach. W tym celu trzeba odwiedzić kategorię Prywatność i bezpieczeństwo, później Ustawienia witryn i sekcję Powiadomienia. Nowy mechanizm włącza się suwakiem obok opcji Use quieter messaging.

Na tym etapie cichsze blokowanie powiadomień powinno już działać. Aby sprawdzić jego skuteczność, w praktyce wystarczy odwiedzieć dowolną nową stronę, która z pewnością zechce poprosić użytkownika o pozwolenie na wysyłanie powiadomień push. Chrome zablokuje tę informację, wyświetlając jedynie niewielki napis na końcu paska adresu.

Przeglądarkę Google Chrome w wielu wersjach można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s