r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Drive 4.2017.43506

Strona główna iOS Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Dysk Google to oficjalna aplikacja do zarządzania naszymi plikami w chmurze Google'a. Dzięki niej nie tylko mamy dostęp do już zgromadzonych danych, ale również możemy dodawać nowe z poziomu urządzenia. Dodatkowo aplikacja pozwala ustawić automatyczną synchronizację zdjęć.

Galeria programu

Jeszcze do niedawna Dysk Google pozwalał na tworzenie nowych dokumentów oraz edycję starych, obecnie opcje te (skróty do nich pozostały w programie) przekierowują do samodzielnych aplikacji Googla. Dodatkowe atuty aplikacji to udostępnianie plików innym osobom, oraz przeglądanie zasobów, które zostały udostępnione użytkownikowi. Dysk pozwala również na pobieranie danych do pracy z nimi w trybie offline, oraz przeglądanie ulubionych danych (dane z gwiazdką).

Ze względu na ograniczenia iOS na dysk możemy wgrać jedynie filmy i zdjęcia. Podobnie jest z ich pobieraniem. Wyjątkiem są formaty otwierane przez zewnętrzne aplikacje. Dysk Google dostępny jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak odczytać tekst ze skanów i plików PDF? OCR W Dysku Google

38
INTERNET 14.07.2017 | Przemysław Kreft (p.kreft)

Technologia rozpoznawania tekstu (OCR – Optical Character Recognition) pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Możemy dzięki niej bardzo szybko przekonwertować pliki graficzne zawierające tekst do postaci edytowalnej. Szczególnie przydatne jest to w firmach przetwarzających wiele dokumentów w postaci papierowej. Oprogramowanie OCR jest najczęściej dość drogie. Jeśli sporadycznie potrzebujemy odczytać tekst z plików graficznych, możemy skorzystać z darmowego Dysku Google. Wbudowana w niego funkcja OCR jest łatwa w obsłudze i działa bardzo sprawnie. Poniżej…

Szablony plików w mobilnych usługach biurowych Google

1
OPROGRAMOWANIE 20.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

W Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google na Androida, iPhonea oraz iPada wreszcie można korzystać z szablonów plików. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko w przeglądarkach internetowych. Google dodało nową opcję do zaktualizowanych aplikacji swoich usług biurowych, dostępnych na Androida i na iOS. Aby z nich skorzystać, należyu pobrać najnowsze wersje programów, a następnie użyć czerwonego przycisku Utwórz. Do niedawna pozwalał on stworzyć tylko nowy dokument, arkusz kalkulacyjny lub prezentację. Teraz możemy też szybko i wygodnie przejrzeć listę wzorów dokumentów. To ułatwi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.