r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Drive 4.2017.47518

Strona główna iOS Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Dysk Google to oficjalna aplikacja do zarządzania naszymi plikami w chmurze Google'a. Dzięki niej nie tylko mamy dostęp do już zgromadzonych danych, ale również możemy dodawać nowe z poziomu urządzenia. Dodatkowo aplikacja pozwala ustawić automatyczną synchronizację zdjęć.

Jeszcze do niedawna Dysk Google pozwalał na tworzenie nowych dokumentów oraz edycję starych, obecnie opcje te (skróty do nich pozostały w programie) przekierowują do samodzielnych aplikacji Googla. Dodatkowe atuty aplikacji to udostępnianie plików innym osobom, oraz przeglądanie zasobów, które zostały udostępnione użytkownikowi. Dysk pozwala również na pobieranie danych do pracy z nimi w trybie offline, oraz przeglądanie ulubionych danych (dane z gwiazdką).

r   e   k   l   a   m   a

Ze względu na ograniczenia iOS na dysk możemy wgrać jedynie filmy i zdjęcia. Podobnie jest z ich pobieraniem. Wyjątkiem są formaty otwierane przez zewnętrzne aplikacje. Dysk Google dostępny jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak odczytać tekst ze skanów i plików PDF? OCR W Dysku Google

38
INTERNET 14.07.2017 | Przemysław Kreft

Technologia rozpoznawania tekstu (OCR – Optical Character Recognition) pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Możemy dzięki niej bardzo szybko przekonwertować pliki graficzne zawierające tekst do postaci edytowalnej. Szczególnie przydatne jest to w firmach przetwarzających wiele dokumentów w postaci papierowej. Oprogramowanie OCR jest najczęściej dość drogie. Jeśli sporadycznie potrzebujemy odczytać tekst z plików graficznych, możemy skorzystać z darmowego Dysku Google. Wbudowana w niego funkcja OCR jest łatwa w obsłudze i działa bardzo sprawnie. Poniżej…

Szablony plików w mobilnych usługach biurowych Google

1
OPROGRAMOWANIE 20.12.2015 | Łukasz Maślanka

W Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google na Androida, iPhonea oraz iPada wreszcie można korzystać z szablonów plików. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko w przeglądarkach internetowych. Google dodało nową opcję do zaktualizowanych aplikacji swoich usług biurowych, dostępnych na Androida i na iOS. Aby z nich skorzystać, należyu pobrać najnowsze wersje programów, a następnie użyć czerwonego przycisku Utwórz. Do niedawna pozwalał on stworzyć tylko nowy dokument, arkusz kalkulacyjny lub prezentację. Teraz możemy też szybko i wygodnie przejrzeć listę wzorów dokumentów. To ułatwi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.