r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google I/O rozpoczęte: Sundar Pichai prezentuje Google Lens

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Ruszyła tegoroczna konferencja deweloperska Google, Google I/O. Oczekiwania, jak co roku, są spore, mowa wszak o imprezie, na której Google dzieli się nowościami w najpopularniejszym systemie operacyjnym na świecie. Dziś rano pisaliśmy o oczekiwaniach i podsumowywaliśmy plotki i spekulacje: wśród nich znalazły się nowe systemy operacyjne: Andromeda, Fuchsia. Ile z nich będzie trafionych?

2 miliardy androidów

Konferencję otworzył oczywiście szef Google, Sundar Pichai, który pochwalił się garścią statystyk: z Dysku Google korzysta już 800 mln użytkowników, niecałe 300 mln mniej użytkowników mają Zdjęcia. Jednak liczbą, która wzbudziła największy entuzjazm widzów wystąpienia, była liczba aktywnych urządzeń z Androidem. Najpopularniejszy system na świecie jest dziś aktywny na ponad 2 miliardach urządzeń.

Google Lens

Co dalej? Rozwój nowych metod wprowadzania danych. W zeszłym roku Google zaprezentowało swój głośnik z asystentem Google Home, to jednak nie koniec. Korporacja nie tylko rozwija algorytmy przetwarzaniu głosu i języka naturalnego, ale także obrazu. Stąd premiera Google Lens – aplikacji rozpoznającej obiekty, także rozpoznające tekst. Dzięki temu wystarczy przeskanować za pomocą Lens naklejkę na routerze, by urządzenie połączyło się z Wi-Fi.

r   e   k   l   a   m   a

Jest to najpewniej pierwsza taka kieszonkowa implementacja algorytmów rozpoznawania obrazu, która rzeczywiście może być przydatna dla końcowego użytkownika. Lens będą wykorzystywać wyszukiwarkę, by wzbogacić dane wyjściowe z algorytmów przetwarzania obrazu. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko zdobycie informacji, że oglądamy właśnie roślinę, ale także poznanie jej gatunku.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.