Google Street View dostępne już w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Po pięciu latach, popularna usługa Google zawitała do Polski. Już teraz można udać się na wirtualny spacer po wielu polskich miastach.

Street View jest usługą, która pozwala na wirtualne podróże do wielu miejsc na świecie. Na początku można było podziwiać jedynie amerykańskie miasta, później stopniowo usługa pojawiała się w kolejnych krajach, aby od dzisiaj być dostępną w Polsce. O tym, że Google rozpoczęło wielkie fotografowanie Polski informowaliśmy już w zeszłym roku. Dotychczas można było odwiedzić ul. Piotrkowską w Łodzi. Sfotografowane zostały największe Polskie miasta, w tym te, w których ma się odbyć Euro 2012: Gdańsk, Poznań, Wrocław i Warszawa. Ta ostatnia nawet wystawiła komitet powitalny na Krakowskim Przedmieściu dla pojazdów Google ;) Ale w Street View można zobaczyć jednak nawet mniejsze miejscowości.

Street View Warszawa

Ponadto dzięki rowerom Google możemy odbyć wycieczkę po Zamku w Malborku, Rynku w Zamościu czy Molo w Sopocie. Dzięki Street View można również odwiedzić wirtualnie naszą redakcję ;) Aby móc skorzystać ze Street View wystarczy wejść na stronę usługi Mapy Google i przybliżyć wybrane miejsce do maksymalnego poziomu. Można również przeciągnąć pomarańczowego ludka na mapę. Miejsca z niebieskim obrysem zostały sfotografowane w ramach Street View.

© dobreprogramy

Komentarze