reklama

Google Web Toolkit 1.6 dopiero w Q1 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

Google Web Toolkit (GWT) to opublikowany dwa lata temu szkielet do tworzenia w Javie webowych aplikacji używających popularnej ostatnio technologii AJAX. Przy jej użyciu powstały takie serwisy jak GMail, Google Maps i inne. Pierwotnie premiera wersji 1.6 planowana była na trzeci kwartał tego roku, ale ze względu na pojawiające się problemy, nieznacznie ją przełożono.

Wydanie nowej wersji oznaczonej numerem 1.6 przełożono została na pierwszy kwartał przyszłego roku. Z nowości jakie oferować ma nowa wersja wymienić należy odmienioną strukturę wdrażania plików oraz migrację z serwera Tomcat do Jetty w tak zwanym trybie hostowanym. Pojawią się ujednolicone uchwyty zdarzeń. Udoskonalona zostanie wydajność obsługi ciągów, a także pracy kompilatora, między innymi równoległej kompilacji wielu projektów jednocześnie.

W nowym wydaniu nie znajdziemy najprawdopodobniej z kolei funkcji analizy kompilowanego kodu, narzędzia UI Binder umożliwiającego tworzenie graficznych interfejsów użytkownika, jak również trybu "in-browser", pozwalającego debugować tworzone aplikacje bezpośrednio za pomocą przeglądarki internetowej. Ponadto w wyniku zawartego pomiędzy Google i Red Hatem, GWT znaleźć ma się jako jeden z podstawowych elementów JBoss Middleware.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama