Google załatał 11 luk w Chrome. Nie czekaj i aktualizuj

Google załatał 11 luk w Chrome. Nie czekaj i aktualizuj

Google Chrome
Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
14.09.2021 14:19

Google Chrome został zaktualizowany do nowej wersji, która usuwa łata kilkanaście luk w przeglądarce, w tym dwie luki 0-day. Użytkownicy nie powinni więc zwlekać i możliwie szybko zainteresować się instalacją nowej wersji, aby uniknąć problemów.

Szczegóły aktualizacji Google Chrome opisuje ZDNet i zwraca uwagę na numery podatności, które wiążą się z największym zagrożeniem: CVE-2021-30632 oraz CVE-2021-30633. Pierwsza polega na możliwości niekontrolowanego zapisu związanego z silnikiem V8, zaś druga - wykorzystaniu API IndexedDB.

Google podkreślił, że obydwie podatności są obecnie wykorzystywane przez atakujących, co powinno skłonić użytkowników do szybkiej aktualizacji Google Chrome. Warto jednak także podkreślić, że wszystkie 11 luk w przeglądarce, które załatano, wcześniej zostało zakwalifikowanych jako wysokie zagrożenie dla użytkownika.

Łatki trafiły do Google Chrome 93.0.4577.82. W komputerach nowa wersja zostanie zainstalowana automatycznie, ale proces ten zajmie do kilku dni i można go przyspieszyć - zaglądając do ustawień. Obok informacji o wersji użytkownik może wymusić sprawdzenie aktualizacji i instalację najnowszej wersji Google Chrome.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)