Google Chrome został zaktualizowany do nowej wersji, która usuwa łata kilkanaście luk w przeglądarce, w tym dwie luki 0-day. Użytkownicy nie powinni więc zwlekać i możliwie szybko zainteresować się instalacją nowej wersji, aby uniknąć problemów.

bEUsJqiJ

Szczegóły aktualizacji Google Chrome opisuje ZDNet i zwraca uwagę na numery podatności, które wiążą się z największym zagrożeniem: CVE-2021-30632 oraz CVE-2021-30633. Pierwsza polega na możliwości niekontrolowanego zapisu związanego z silnikiem V8, zaś druga - wykorzystaniu API IndexedDB.

Google podkreślił, że obydwie podatności są obecnie wykorzystywane przez atakujących, co powinno skłonić użytkowników do szybkiej aktualizacji Google Chrome. Warto jednak także podkreślić, że wszystkie 11 luk w przeglądarce, które załatano, wcześniej zostało zakwalifikowanych jako wysokie zagrożenie dla użytkownika.

Łatki trafiły do Google Chrome 93.0.4577.82. W komputerach nowa wersja zostanie zainstalowana automatycznie, ale proces ten zajmie do kilku dni i można go przyspieszyć - zaglądając do ustawień. Obok informacji o wersji użytkownik może wymusić sprawdzenie aktualizacji i instalację najnowszej wersji Google Chrome.

bEUsJqiL
Google Chrome

Google Chrome 96.0.4664.55

Przeglądarki stron WWW

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (21)
bEUsJqjH