Google walczy z koparkami kryptowalut, będą czystki w sklepie Chrome'a

Google walczy z koparkami kryptowalut, będą czystki w sklepie Chrome'a
Oskar Ziomek

03.04.2018 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google kontynuuje działania, w wyniku których z Sieci zniknąć powinna część zagrożeń związana z kopaniem kryptowalut. W ubiegłym miesiącu zdecydowano się dodać kryptowaluty do listy tematów zakazanych do reklamowania, a teraz zainteresowano się dodatkami do przeglądarki Chrome. Wkrótce bowiem nie pobierzemy już tych, które kopią w tle kryptowalutę – Google usunie takie dodatki ze Sklepu.

Dotychczas w Sklepie mogły znajdować się dodatki, które kopały kryptowalutę, gdy jednak było to ich jedyne zadanie i użytkownik był o tym wyraźnie informowany. Jednak w obliczu rosnącej liczby zagrożeń i utrudnień dla użytkownika związanych z kopaniem, Google zdecydowało się całkowicie zabronić dodatków oferujące taką funkcjonalność. Szczegóły pojawiły się na blogu projektu Chromium.

Jak rozpoznać dodatek, który kopie kryptowalutę? Pozostawić komputer bez obciążenia i obserwować wykres użycia procesora. Źródło: Chromium Blog.
Jak rozpoznać dodatek, który kopie kryptowalutę? Pozostawić komputer bez obciążenia i obserwować wykres użycia procesora. Źródło: Chromium Blog.

Od teraz w Sklepie nie pojawią się więc już nowe rozszerzenia kopiące kryptowaluty, natomiast te, które się już z nim znajdują, znikną ze Sklepu pod koniec czerwca. Gogole jednocześnie wyraźnie zaznacza, że sprawa dotyczy wyłącznie tematyki kopania – inne dodatki, które wykorzystują blockchain do innych zastosowań nie są zagrożone usunięciem.

Podjęta decyzja w sprawie blokowania dodatków kopiących kryptowaluty ma być kolejnym krokiem w dążeniu do zapewnienia użytkownikom korzyści z korzystania z dodatków do Chrome'a, ale bez narażania ich na ukryte niebezpieczeństwa. Warto dodać, iż odcinanie się od tematyki kryptowalut to nie tylko domena Google. Na podobne ruchy (przynajmniej w zakresie reklam) niedawno zdecydowały się także zarządy Twittera oraz Facebooka.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)