r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google aktualizuje Gmaila na Androidzie po ataku phisingowym

Strona główna AktualnościBEZPIECZEŃSTWO

Użytkownicy usług Google mogli stać się ofiarą masowego ataku, do którego wykorzystany został Gmail i wiadomość podszywająca się pod zaproszenie do edycji pliku w Dokumentach Google. O zagrożeniu pisaliśmy dzisiejszego ranka, już wówczas podkreślając szybką reakcję Google na zagrożenie. To jednak nie koniec: oprócz usunięcia podszywających się pod Dokumenty Google stron, zaktualizowana została także również aplikacja mobilna Gmaila.

Na oficjalnym blogu GSuite opublikowano komunikat o zmianach, jakie już zostały wprowadzone do mobilnego klienta poczty Google na Androidzie. Odtąd przed przejściem do zawartego w wiadomości podejrzanego linku, wyświetlane będzie dodatkowe powiadomienie o phishingu. Komunikat zostanie wyświetlony już w Chrome Custom Tab, a jego treść poinformuje użytkownika, że link został zidentyfikowany jako fałszerstwo.

Użytkownik będzie miał możliwość przejścia pod wskazany adres na własną odpowiedzialność. Niestety, Google nie informuje o szczegółach działania algorytmów, które identyfikują linki jako potencjalnie niebezpieczne. Najpewniej wykorzystywana będzie baza witryn zgromadzona w ramach projektu Google Safe Browsing. A to oznacza, że w Gmailu nie pojawiły się żadne nowe funkcje zabezpieczające, a jedynie dodatkowe powiadomienie o ryzyku.

r   e   k   l   a   m   a

Na stronie znalazł się także link umożliwiający zgłoszenie linków, które zostały oznaczone jako niebezpieczne niesłusznie. Google woli dmuchać na zimne i otwarcie zaznacza, że część komunikatów wyświetlana będzie najpewniej na wyrost, co może irytować. Aktualizacja Gmaila na Androida będzie przebiegać falowo i trafi do użytkowników w ciągu najbliższych kilku dni. Najnowszą wersję aplikacji znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.