Google konkuruje z eBay

Strona główna Aktualności

O autorze

eBay, jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych, krytykowany ostatnio za brak dbałości o bezpieczeństwo i identyfikację użytkowników, ma od teraz poważnego konkurenta. Kiedy w listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o wprowadzeniu usługi Google Base, pojawiły się komentarze, że może ona stać się konkurencją dla serwisów aukcyjnych.

Usługa pozwala na łatwe i darmowe publikowanie informacji (w tym między innymi o produktach), a jedyne czego brakowało to system płatności. Twórcy postanowili zlikwidować tą niedogodność i wprowadzić system używany już między innymi w serwisie Google Video. Nie jest on tak wygodny jak PayPal, gdyż umożliwia płatność jedynie za pomocą kart kredytowych, ale pozostałe zalety usługi mogą zniwelować te braki.

Niedawno pisaliśmy o możliwości tworzenia w Google własnych stron domowych. Okazało się, że i z nią mogą być problemy, gdyż adres strony zawiera nazwę użytkownika. Jest to wygodne, ale otwiera spamerom drogę do poznania adresów skrzynek w systemie GMail, więc w miarę możliwości zaleca się, aby do tworzenia stron używać innego konta.

© dobreprogramy
s