Google nauczy programistów, jak zarabiać na aplikacjach na Androida #io16

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji I/O 2016, Google zdecydowało się wykonać ukłon w stronę twórców aplikacji na Androida. I wydało aplikację Playbook by Google Play, z której deweloperzy dowiedzą się, jak uczynić swoje programy rozpoznawalnymi w google'owym sklepie i jak zarobić na nich pieniądze.

Playbook od Google to swego rodzaju przewodnik, w którym pokazano, jak stworzyć sensowy program na Androida, który nie zaginie wśród milionów konkurentów. Materiały edukacyjne dostarcza zarówno Google, jak też twórcy aplikacji, którym udało się wypłynąć na szersze wody. Porady są dostępne w formie tekstów oraz filmów, wszystkie materiały można wygodnie udostępniać i wyszukiwać, Playbook ma też licznik, który wskazuje, jak dużo treści pozostało użytkownikowi do odkrycia.

Wiedzę w aplikacji Playbook pogrupowano wg klucza: tworzenie (develop), prezentacja w Google Play (launch), zdobycie użytkowników (engage), powiększanie popularności (grow), zarabianie (earn). Dodatkowo, treści dostarczane przez aplikację można spersonalizować, korzystając z systemu tagów. Wskazując obszary, które interesują nas szczególnie, algorytm będzie lepiej dobierał treści.

Aplikacji Playbook na próżno szukać w zasobach polskiego sklepu Google Play. Przetestowaliśmy jej działanie za pomocą pliku. APK dostępnego w alternatywnym źródle oprogramowania i działa bez zarzutu. Treści wyświetlane są w języku angielskim, co nie powinno być specjalnie uciążliwe dla użytkowników. Jeśli chcecie przetestować to, co ma do zaoferowania aplikacja Playbook by Google Play, znajdziecie ją w naszej bazie programów: Android.

© dobreprogramy
s