Google przedstawiło listę najczęściej aktualizowanych smartfonów

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Z Androida korzysta ponad 1,4 mld użytkowników, którzy są wyjątkowo smacznym kąskiem dla cyberprzestępców. Zauważalnie więc rośnie liczba szkodliwego oprogramowania, w związku z tym warto sięgnąć po urządzenie zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Pomóc w wyborze może najnowszy raport bezpieczeństwa przygotowany przez Google.

W Mountain View postawiono ambitny i godny pochwalenia cel – zapewnić użytkownikom Androida jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Google chwali się, że w 2016 roku nastąpił spory postęp. Niebezpieczne aplikacje są sprawniej wychwytywane, Android 7.0 Nougat przyniósł nowe funkcje ochrony, a samo Google zacieśniło współpracę z producentami urządzeń i specjalistami od bezpieczeństwa. Efekt? Tylko 0,05% aplikacji pobranych ze Sklepu Play w 2016 roku miało potencjalnie złośliwy kod. Stanowi to lepszy wynik w porównaniu z 2015 roku – 0,15% aplikacji.

Do poprawy bezpieczeństwa przyczyniły się comiesięczne biuletyny bezpieczeństwa. Google oprócz wydawania nowych edycji Androida, dba również o łatanie już wydanych wersji. W opublikowanym raporcie znajdziemy listę smartfonów, które mogą pochwalić się najszybciej dostarczanymi aktualizacjami bezpieczeństwa. Teoretycznie to właśnie użytkownicy tych urządzeń powinni być najlepiej chronieni przed zagrożeniami.

Nikogo nie powinno dziwić, że przeważają modele z linii Nexus i Pixel, chociaż nie zabrakło innych smartfonów. Na liście znalazły się następujące urządzenia: Google Pixel i Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 5, Motorola Moto Z Droid, OPPO A33W, OnePlus 3, Samsung Galaxy S7, Asus Zenfone 3, bq Aquarius M5, Vivo V3 Max, LG V20 oraz Sony Xperia X Compact.

Co ciekawe, nie zabrakło smartfonów chińskich firm i to nie tych znanych jak Xiaomi czy Huawei, świetne wsparcie oferują urządzenia OPPO czy Vivo. Zaskakujący jest brak androidowych produktów BlackBerry, które jak obiecuje ich producent, mają słynąć z najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Okazuje się, że jednak są lepsi.

Warto także zwrócić uwagę, że obecność np. Samsunga Galaxy S7 nie oznacza, że wszystkie modele tego producenta są równie szybko aktualizowane. Galaxy S7 jest topowym, jeszcze do 29 marca najważniejszym smartfonem dla Samsunga, to zrozumiałe, że jest świetnie wspierany. Tego samego nie można już powiedzieć o takim budżetowym Galaxy J5.

© dobreprogramy