reklama

Google sfinansuje najlepsze rocznicowe pomysły

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Z okazji niedawnej dziesiątej rocznicy założenia, Google uruchomiło specjalną akcję Project 10 to the 100th (10 do potęgi setnej). Sama nazwa akcji ma związek z liczbą googol - jedynką z setką zer, od której wzięła się też nazwa firmy. Myślą przewodnią projektu jest pomaganie innym, a Google jest gotowe wyłożyć 10 milionów dolarów by wesprzeć pięć najlepszych pomysłów nadesłanych przez użytkowników. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 października. Później jury wybierze sto pomysłów, które będą poddane publicznemu głosowaniu. Szczegóły projektu i zasady przyjmowania zgłoszeń można znaleźć na jego stronie domowej.

Przy okazji, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, warto również odwiedzić uruchomioną z okazji rocznicy oś czasu Google, na której także w języku polskim opisano i ułożono chronologicznie kilkadziesiąt najważniejszych wydarzeń z życia firmy i jej usług.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić