r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google spełnia obietnice z I/O. Nowości w becie mobilnego Chrome'a

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pojawiła się nowa wersja beta mobilnej przeglądarki Google Chrome. W dużej części jest ona realizacją zapowiedzi, które miały miejsce jeszcze podczas majowej konferencji Google. Nie ma oczywiście gwarancji, że wszystkie nowości pojawią się w stabilnym wydaniu, są jednak one na tyle istotne, że warto im się przyjrzeć już dziś.

Jedna z najistotniejszych nowych funkcji zainteresuje zarówno programistów, jak i użytkowników. Chodzi bowiem o integrację przeglądarki, czy też sposobu w jaki wyświetla ona konkretne strony, z androidowymi aplikacjami. Funkcja nazwana Custom Tabs pozwala twórcom programów na dostosowywanie wyglądu nie tylko strony, ale także w pewnym stopniu interfejsu przeglądarki, do wzornictwa zastosowanego w aplikacji.

Dotychczas otwieranie linków z aplikacji sprowadzało się do uruchomienia przeglądarki i wyświetlenia w niej standardowej mobilnej witryny lub do wykorzystania silnika przeglądarki i renderowania wewnątrz aplikacji, co było często niewygodne z powodu utrudnionej nawigacji. Custom Tabs ma dać twórcom możliwość połączenia zalet obu tych rozwiązań, czyli wykorzystać interfejs Chrome'a, który wizualnie będzie kojarzył się aplikacją.

r   e   k   l   a   m   a

Kolejną istotną nowością jest możliwość kontrolowania dźwięku z poszczególnych kart z poziomu belki androidowych powiadomień. W przyszłości takie rozwiązanie ma dać użytkownikom większą kontrolę nad dźwiękami odtwarzanymi w przeglądarce oraz możliwość odsłuchiwania plików audio ze stron podczas korzystania z innych aplikacji. W aktualnym stadium rozwoju funkcja ta jeszcze szwankuje i wyłącza się w momencie przełączenia się pomiędzy aplikacjami, niemniej zapowiada się na bardzo wygodne rozwiązanie.

Kosmetycznych poprawek doczekały się ponadto zakładki, zgodnie z zapowiedziami z konferencji I/O udoskonalono automatyczne uzupełnianie formularzy oraz załatano kilka błędów. Wersję beta przeglądarki Google Chrome można pobrać z oficjalnego sklepu. Zastrzegamy jednak, że nie jest to stabilna wersja oprogramowania i testować aplikację można na własną odpowiedzialność.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.