Opera 44 dostępna: obsługa TouchBara i nowości z ostatniego Chrome'a

Opera 44 dostępna: obsługa TouchBara i nowości z ostatniego Chrome'a

Opera 44 dostępna: obsługa TouchBara i nowości z ostatniego Chrome'a
22.03.2017 11:25

Wczoraj Opera opublikowała kolejną wersję testową swojej przeglądarki, a dziś pojawiła się już nowa wersja stabilna. Mimo że projekt Reborn, który zakłada znaczne odświeżenie interfejsu, generuje coraz większe zainteresowanie, to w nowej Operze 44 otrzymaliśmy inne nowości.

Skorzysta z nich jednak raczej niewielu. Największa nowość stanowi bowiem obsługa dla Touch Bara w nowych MacBookach. Twórcy przeglądarki rozsądnie zdecydowali się na reprezentowanie na nim kart w postaci zaokrąglonych prostokątów. Ma to stanowić przewagę nad Safari, które na ekranie dotykowym wyświetla miniatury stron, w takich rozmiarach mało czytelnych.

Obraz

Pozostałe nowości w Operze zaszły pod maską, wynikają jednak ze zmian wprowadzonych do silnika w ramach prac nad Chromium. Opera korzysta już zatem, podobnie jak Chorme 57, z budżetu czasowego dla kart w tle, dzięki czemu ma w odczuwalnie mniejszym stopniu obciążać CPU. Więcej na ten temat pisaliśmy w kontekście wprowadzenia TimeBudgetPool do Chrome'a.

Kolejna nowość także jest już dostępna w Chrome, a jeszcze wcześniej otrzymał ją Firefox. Chodzi o obsługę WebAssembly, niskopoziomowego języka przedstawianego jako potencjalny następca JavaScript, do którego należeć ma przyszłość grania w przeglądarkach. Najnowszą wersję Opery znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)