r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google tworzy konkurencję dla iMessage i BBM?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jak donosi The Wall Street Journal, Google prawdopodobnie tworzy komunikator dla Androida, który będzie odpowiednikiem iMessage firmy Apple i BlackBerry Messengera.

Informacje o komunikatorze rzekomo pochodzą z wewnątrz firmy Google, w której otwarty został projekt komunikatora przeznaczonego dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Informator nie podał wielu szczegółów projektu, ale zasugerował, że tworzony komunikator ma o wiele większe możliwości, niż istniejący już Google Talk. Jednak nie ma pewności, czy projekt jest nadal aktywny, a co za tym idzie, czy komunikator trafi w ręce użytkowników. Firma Google nie skomentowała tych planów, ale można przypuszczać, że jest to kolejny krok w kierunku przejęcia użytkowników BlackBerry.

Systemy komunikacji firm Apple i RIM są przynętą, która ma przywiązać grupy użytkowników do konkretnej platformy. Ponadto w przypadku wielu operatorów telefonii komórkowej wysyłanie i odbieranie zajmujących (zależnie od protokołu) nawet kilkanaście bajtów wiadomości przez komunikator internetowy jest tańsze, niż wysyłanie tradycyjnych wiadomości tekstowych. Można sobie łatwo wyobrazić, że operatorzy sieci nie są zadowoleni z obecności takich alternatyw wobec SMS-ów, ale użytkowników z pewnością przekona do częstszej komunikacji tekstowej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.