Facebook otwiera się na konkurencję. Przeniesiesz swoje fotki do Zdjęć Google

Facebook otwiera się na konkurencję. Przeniesiesz swoje fotki do Zdjęć Google

Facebook otwiera się na konkurencję. Przeniesiesz swoje fotki do Zdjęć Google
Redakcja
02.12.2019 16:36

"W Facebooku uważamy, że jeśli udostępniasz swoje dane jednej usłudze, powinieneś móc przenieść je do innej" - czytamy w opublikowanej właśnie informacji prasowej. W myśl tej zasady gigant nawiązał dość nieoczekiwaną współpracę z Google'em.

Facebook od wielu lat umożliwia użytkownikom pobranie paczki wybranych danych (w tym zdjęć), którą można następnie zaimportować do innej usługi. Dotychczas trzeba to było robić ręcznie, ale Zuckerberg idzie o krok dalej.

Facebook umożliwi przeniesienie fotek do Zdjęć Google jednym kliknięciem

Twórcy społecznościówki pochwalili się utworzeniem nowego narzędzia, które umożliwi migrację danych na chmurę Google'a. Będzie ono dostępne z poziomu zakładki "Twoje informacje na Facebooku" w ustawieniach prywatności.

Nowa funkcja została uruchomiona w ramach testów w Irlandii, a w pierwszej połowie 2020 ma być dostępna globalnie.

Facebook przekonuje, że narzędzie zostało utworzone z troską o bezpieczeństwo. Dane są szyfrowane, a do zainicjowania ich migracji konieczne jest podanie hasła.

Zdjęcia Google to dopiero początek

Firma tłumaczy, że chmura Google'a idzie na pierwszy ogień. Z czasem platform, na które będzie można wygodnie przenieść swoje dane, ma przybywać.

Nowa funkcja powstała dzięki otwartoźródłowemu narzędziu Data Transfer Project. Członkami projektu - oprócz Facebooka i Google'a - są jeszcze Microsoft, Apple oraz Twitter. Można więc oczekiwać, że w przyszłości zostanie dodana opcja przenoszenia zdjęć do chmur OneDrive oraz iCloud.

To dobre wieści dla tych, którzy zdążyli już zgromadzić na niebieskiej społecznościówce sporą bibliotekę zdjęć, bo Facebook nigdy nie był najwygodniejszą platformą do ich przeglądania i wyszukiwania. Zdjęcia Google spisują się na tym polu zdecydowanie lepiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)