r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google z żądaniami wobec Vivaldiego, których nie spełnia nawet Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Google kontynuuje cichą walkę z konkurencją. Tym razem na celowniku po raz kolejny Vivaldi i jego współtwórca Jon von Tetzchner, któremu zablokowano konto w AdWords, umożliwiające reklamowanie przeglądarki wśród usług Google, w tym w wyszukiwarce. Reklamy Vivaldiego zostały wstrzymane do momentu wywiązania się z żądań, które Google przedstawiło twórcy mailowo.

Co ciekawe, to już druga tego typu sytuacja, ale pierwsza, kiedy Google w zasadzie nie poinformowało o blokadzie konta AdWords. Twórca musiał więc sam zwrócić się do Google, by uzyskać dodatkowe informacje. Okazuje się, że by dalej reklamować Vivladiego w ramach AdWords, konieczne jest dodanie na stronie czytelnych informacji o sposobie odinstalowania programu oraz link do warunków korzystania z przeglądarki.

Warto dodać, że to wymagania, których nie spełnia nawet Chrome, na którego stronie służącej do pobierania instalatora znaleźć można tylko właśnie instalator i krótki opis funkcji programu, a tymczasem Google chwali się, że nie wymaga od nikogo tego, czego nie wymaga od samego siebie. Powszechnym jest w końcu informowanie o warunkach korzystania z programu dopiero na etapie instalacji, zaś opis usuwania jest zazwyczaj pomijany, o ile przebiega analogicznie jak w przypadku wszystkich innych aplikacji w danym systemie, z czym mamy do czynienia w tym przypadku.

Jak wspomniano wcześniej, obecne żądania Google to nie pierwsza tego typu sytuacja wobec Vivaldiego. Zmiany niezbędne były już wcześniej i jak twierdzi Google, konieczność ich wprowadzenia nie miała związku z krytycznymi wypowiedziami wobec firmy, a jedynie z chęcią zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa użytkownikom.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane