r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google zmienia strategię: Sailfish i Merlin mogą być końcem serii Nexus

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Marka Nexus towarzyszy nam już od 6 lat. Przez ten czas telefony firmowane przez Google produkowane były między innymi przez Samsunga, LG czy HTC. Wygląda jednak na to, że kolejne urządzenia z tej serii, produkowane przez HTC smartfony znane dziś jako Sailfish i Marlin bedą stanowiły koniec Nexusów

Nie chodzi bynajmniej o porzucenie koncepcji projektowanych przez Google smartfonów, których posiadacze mogą cieszyć się nie tylko brakiem modyfikacji, ale także wzorcowym (przynajmniej jak na Androida) harmonogramem aktualizacji. Według źródeł Android Central, Google zdecydowało się na tymczasowe lub całkowite porzucenie marki Nexus, a to nie jedyne zmiany.

Sailfish i Marlin mają bowiem stanowić pierwszy krok do rozwinięcia koncepcji projektowanych przez Google smartfonów. Sam brak dodatkowego oprogramowania czy preinstalowanego launchera ma dziś nie wystarczać, przez co Google zdecydowało się na implementację dodatkowych funkcji, które trafią z początku na urządzenia produkowane przez HTC na wyłączność. Możemy zakładać, że chodzi tu między innymi o opisywane przez nas wcześniej dodatkowe możliwości przycisków funkcyjnych.

r   e   k   l   a   m   a

Jeżeli zaś chodzi o same oznaczenia, to znacznie bardziej prawdopodobne, niż promowanie nowej nazwy, jest to, że na obudowy Sailfisha i Marlina trafi po prostu logo Google. Czy porzucenie rozpoznawalnej i promowanej przez ostatnie pół dekady marki będzie opłacalne? Przekonamy się najpewniej już w październiku – wtedy bowiem do sprzedaży ma trafić najnowszy owoc partnerstwa Google i HTC.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.