Graph Graph 4.4.2

Strona główna Windows Edukacja i nauka Matematyka i statystyka
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Graph to darmowy i prosty w obsłudze program do rysowania wykresów funkcji jednej zmiennej, stanowiący doskonałą pomoc naukową dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, a także studentów kierunków technicznych.

Aplikacja daje użytkownikowi możliwość nanoszenia na układ współrzędnych kartezjańskich dowolnej ilości wykresów funkcji. Obsługiwane są równania funkcji standardowych, parametrycznych oraz biegunowych. Graph pozwala określać zakres argumentów, punkty graniczne, a także takie właściwości wykresów jak ich kolor, rodzaj i grubość linii oraz styl rysowania (kropki lub linie).

Na tym jednak nie kończą się możliwości tego niewielkiego narzędzia. Potrafi ono również rysować styczne i normalne do wykresów, cieniować zdefiniowane przez użytkownika obszary (np. pod wykresem, pomiędzy wykresami itp.), wstawiać do układu punkty i wykresy pochodnych, definiować relacje, a nawet obliczać długości krzywych, pole pod wykresem i generować tabelki z współrzędnymi punktów wykresu funkcji w danym zakresie.

Graph poza opcją rysowania wykresów pozwala również zapisywać je na dysku i później modyfikować oraz eksportować do plików w formatach EMF, SVG, BMP, PNG, JPG, JPEG i PDF.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!